Софіївська площа

Софіївська площа – одна із найдавніших площ Києва. Саме тут відбувалися такі важливі історичні події, як облога Києва печенігами та їхній розгром Ярославом Мудрим. Про Софійську площу було написано безліч легенд, які, на щастя, збереглися і до нашого часу.

Трохи історії Софійської площі

Важко уявити, що Софіївська площа, відома своєю красою місце, за часів Київської Русі була звичайним полем. Площа «розквітла», тільки після перемоги над печенігами та зведення Софійського собору, але виявилося ненадовго. У 1240 році орда хана Батия завдала великої шкоди Києву, пограбувавши і зруйнувавши все, що вважала за потрібне.

Друга хвиля розорення чекала на Софіївську площу в 1482 році, таким був результат війни з татарським військом. Удар був настільки сильний, що деякі частини площі довелося відбудовувати з нуля.

У XV столітті, завдяки поселенням, що з’явилися неподалік, Софіївська площа стала торговим центром столиці і місцем народних зборів. Все йшло своєю чергою без сильних змін до 1648 року. Момент, коли Богдан Хмельницький отримав побуду над Польщею та повернувся зі своїм військом до Києва, вважається однією з найважливіших подій за історію існування Софіївської площі.

софійська площа

Що можна побачити на Софіївській площі

Перша динамічна річ, яка одразу впадає у вічі – пам’ятник Богдану Хмельницькому. Пам’ятник є скульптурою самого Богдана Хмельницького верхи на коні з піднятою в бік булавою. Дуже добре відтворені риси гетьмана та його поза, ніби він завмер у моменті, викликає захоплення.

Трохи далі за пам’ятник неможливо не помітити Софійську дзвіницю – чотириярусну вежу у стилі козацького бароко, а також символ Києва. Скористайтеся шансом сфотографувати пам’ятник культурної спадщини з різних ракурсів.

Крім цього, ви також можете подивитися на: Софійський храм , Михайлівський Золотоверхий монастир, старовинну оглядову вежу. Про красу Софійської площі можна розповідати вічно, адже навіть житлові будинки вражають своєю архітектурою фасадів.

Ялинка на Софіївській площі

Новорічна ялинка на Софіївській площі – важлива традиція та приємна подія для всієї країни. Головну ялинку запалюють 19 грудня і з цього моменту Софіївська площа перетворюється на казку. Ялинка, що світиться різнобарвною гірляндою, ковзанка біля пам’ятника Богдана Хмельницького, новорічно-різдвяне ярмаркове містечко в темний час доби навряд чи вдасться колись забути. Побувати в такий час на Софіївській площі в колі близьких людей, отже, бути готовим до нового року.

ялинка на софійській площі

Як дістатися до Софіївської площі

Дістатися Софіївської площі легше простого. Точна адреса:

  1. вулиця Володимирська, 22.

Якщо ви їдете на метро, ​​у вас є два варіанти:

  • Вийти на станції метро «Золоті ворота» та піти Володимирською вулицею
  • Доїхати до «Майдану Незалежності» та піднятися вгору по вулиці Софійській

Біля Софіївської площі проїжджає 114, 118, 119, 69 автобус. Навіть якщо ви погано орієнтуєтеся Києвом, перехожі зможуть підказати потрібну дорогу.