Фунікулер в Києві

Фунікулер в Києві — не лише цивільний транспорт, а й історично цінний об’єкт. Київський фунікулер не перестає працювати навіть у найскладніші часи. Влітку 2022 року його відремонтували і тепер усі бажаючі можуть покататися на фунікулері.

Як дістатися до фунікулера

Якщо ви їдете на метро – зупиніться на станції “Поштова площа” (синя гілка). Наземний транспорт? Тоді до вас приїдуть на допомогу 62, 114, 114А, 24А автобуси.

Звичайно, найзручніше приїхати на своїй машині. Біля будівлі МЗС на Контрактовій площі знаходиться парковка. Радимо там залишити автомобіль і далі пройтись до фунікулера пішки.

Зовсім поруч знаходиться Михайлівський Золотоверхий монастир, Андріївський узвіз і Контрактова площа, які можуть служити вам орієнтиром. Практично кожен киянин знає, де знаходиться фунікулер, тому навіть якщо ви заблукали – попросіть перехожих підказати дорогу.

київський фунікулер

Чим цікавий київський фунікулер

Чому нібито простий підйом і спуск у вагоні такий захоплюючий? Насправді, всі почуття та емоції від поїздки на фунікулері не можна передати словами. Щоб скласти свою власну думку, людина має прокотитися на цьому чудо-транспорті самостійно хоча б раз у житті. 

3-5 хвилин поїздки дає можливість посидіти на м’якому сидінні та насолодитися краєвидом, який запам’ятовується надовго. Особливо красиво дивитися в далечінь у вечірній час, коли спалахують вогні. Часті пасажири – сім’ї з дітьми та закохані парочки. Саме вони хочуть взяти від життя все та отримати нові враження навіть від короткої поїздки.

Фунікулер в Києві ціна 2022

Ціна квитка сильно не вдарить по кишені. Для місцевих, фунікулер – звичайнісінький вид транспорту, адже добиратися на ньому дешевше ніж на таксі. Після ремонту 2022 року ціна на фунікулер залишилася на рівні 8 гривень.

Недоліки київського фунікулера

київський фунікулер ціна 2022

Дуже добре, що фунікулер у Києві є цінною пам’яткою, але як виявилося, це спричиняє і мінуси. Вже багато років йдуть скарги від людей через:

  • Довгих черг. Кияни зі сміхом та сумом зізнаються, що стояли у черзі довше, ніж каталися. Нетерпіння спонукає багатьох не зупинятися та йти пішки.
  • Забитих пасажирами кабін. У тісному приміщенні повно людей і тому важко розгледіти хоч щось, якщо сісти не біля вікна. 

Незважаючи на такі недоліки, київський фунікулер все одно вважається одним із найкращих способів пересування та гордістю Києва.

З 7:00 до 22:00 (у вихідні з 8:00) ви маєте можливість здійснити поїздку з Подолу до Верхнього міста на унікальному та єдиному по всій Україні транспорті. Не проґавте таку можливість.