Софійський собор

Софійський собор у Києві – архітектурний об’єкт, який швидко зміг потрапити до переліку ЮНЕСКО та підкорив серця багатьох туристів. Софійський собор грає важливу культурну та історичну роль у житті Києва, тому побувати в такому дивовижному місці однозначно варто хоча б заради цікавості.

Почути про пам’ятник давньоруської та візантійської архітектури ви також могли за назвою «Національний заповідник Софія Київська», «Свята Софія Київська», «Софійський музей».

Як дістатися до Софійського собору

Знаходиться Софійський собор у самому серці Києва. Точна адреса:

  • вулиця Володимирська, 24

Якщо ви їдете на метро, ​​продовжуйте маршрут до станції Майдан Незалежності (синя гілка), Золоті ворота (зелена гілка) або Хрещатик (червона гілка). Поряд із Софійською площею їздять 114, 118, 119, 69 автобуси.

Від Подолу можна дійти пішки за 30 хвилин.

Архітектура Софійського собору

XVII-XVIII ст. відбулося відновлення та розбудова собору у стилі українського бароко. Основні матеріали, використані для його будівництва – бутовий камінь і плінфа. Інтер’єр храму значно відрізняється від того, яким був у XI столітті, але незважаючи на це, ми все одно маємо можливість поринути у минуле.

софійський собор фото

Велику цінність представляє мозаїчна живопис та візерунки зі шматочків скла та каміння, над якими ретельно працювали наші предки. Тільки уявіть, у відмінному стані збереглося понад 1000 квадратних метрів фрески!

Відвідувачам Софійського собору найбільше запам’ятовується «Непорушна стіна», на якій зображується Богоматір-Оранта з піднятими та розкинутими руками.

Дзвіниця Софійського Собору

Дзвіниця теж не повинна залишитися без вашої уваги. Дзвіниця Софіївського собору – справжній символ Києва заввишки 76 м. Дуже симпатична баштова споруда з чотирма ярусами з’явилася на світ завдяки Івану Мазепі 1706 року. Архітектурний декор фасадів дзвіниці дуже вирізняється своєю красою серед інших споруд і таким чином гарантує їй вікову популярність.

Софійський собор у Києві

Історія Софійського собору

Точна дата спорудження собору є основним предметом для суперечки істориків і дослідників, але вважається, що Софійський собор почав своє існування у першій половині XI століття. Саме тут відбувалася церемонія «посадження» за престол київських князів, тут поховали родину Ярослава Мудрого та його самого. Небагато інформації про будівництво собору Ярославом Мудрим написано в «Повісті Тимчасових років», хоча точних фактів там ви не знайдете.
 Основний храм християн отримав тяжкий удар 1240 року воїнами Батия. Хоч орда й не зруйнувала собор, але він виявився пограбований аж до маленьких прикрас у вигляді каміння. Пройшло багато років, перш ніж собор повернувся в нормальний стан.

Нині цей потужний, величний храм став музеєм та працює з 9:00 до 18:00