У київському ботанічному саду у січні зацвітуть камелії

У січні, коли природа зазвичай уповільнює свій темп в очікуванні весни, оранжерейний комплекс Національного ботсаду імені Гришка у столиці України розквітає яскравими фарбами завдяки унікальній колекції камелій. Екзотичні квіти, привезені з усіх куточків світу, починають свою чудову виставу, захоплюючи відвідувачів у світ витонченості та досконалості природи.

Чим цікава виставка камелій

Одна з найвагоміших колекцій камелій у Європі, розміщена в київському ботсаді, включає 15 видів, серед яких виділяються унікальні сорти, недоступні в інших українських ботанічних садах. Ці вічнозелені рослини втілюють гармонію і вишуканість, роблячи відвідування оранжереї національного ботанічного саду справжнім святом для цінителів природи.

Сезон цвітіння тільки починається, і його тривалість становить близько місяця. У цей період відвідувачі зможуть насолодитися не лише камеліями, а й барвистими азаліями, які разом із камеліями займають оранжерею площею 424 квадратні метри. Колекція оранжереї також включає орхідеї, рододендрони та інші чудові рослини, створюючи унікальну атмосферу чарівництва і краси.

камелії ботанічний сад

Як працює ботанічний сад та ціна квитка

Оранжерейний комплекс ботсаду запрошує відвідувачів з 10:00 до 16:00 , з останнім входом до оранжереї о 15:30. Вихідні дні – понеділок та вівторок. Вартість вхідного квитка складає 50 гривень за наявності вхідного квитка до ботсаду.

Однак, крім прекрасних квітів, важливо дотримуватись правил відвідування ботсаду. На території суворо заборонено рвати та пошкоджувати рослини, збирати плоди та насіння, розпалювати багаття, вигулювати собак, а також кататися на велосипедах, скейт-бордах, ковзанах, санках та лижах. Ці правила спрямовані на збереження краси та унікальності ботанічного саду.

Адреса ботсаду: вулиця Садово-Ботанічна, 1. Для зручності відвідувачів надані маршрути громадського транспорту: від станції метро «Печерська» можна скористатися автобусом №62 та тролейбусом №14 до кінцевої зупинки «Ботанічний сад».

Цікаво відзначити, що камелії, вічнозелені рослини сімейства Чайні, відіграють важливу роль у культурі та історії. Вони не тільки використовуються для виробництва чаю, як у випадку з видом Camellia sinensis, а й служать об’єктом уваги садівників у декоративному садівництві. Перша згадка про камелії у письмовій формі відноситься до I століття нашої ери, а японська камелія (Camellia japonica) стала символом боротьби і навіть залишила свій слід в історії, давши назву місцю битви – «Кривове поле».

Таким чином, відвідування Національного ботсаду імені Гришка у січні стає захоплюючою подорожжю у світ унікальної краси та історії, де кожна квітка камелії стає втіленням виняткової гармонії природи.