Ботанічний сад Київ

За запитом Ботанічний сад Київ ви знайдете 3 локації: ботсад Гришка, ботанічний сад Фоміна та сад НУБіП на Голосіївській. Цікаво, що навіть місцеві кияни плутають ботсади між собою та у розмові називають їхні сади «На Дружбі народів» та «На Університеті». Докладно про кожний із них в огляді.

Ботанічний сад Гришка

Ботанічний сад Гришка – 130 га унікальних рослин у самому серці Києва. Це найстаріший і найбільший сад в Україні, що входить до п’ятірки найбільших ботанічних садів Європи.

Що подивитися у ботанічному саду:

 • Євразійські дерева та чагарники – 1200 видів.
 • Рослини України – площа 12 га.
 • Карпати та Кавказ – по 6 га.
 • Рослини Далекого Сходу та середньої Азії – 6 та 3,5 га.
 • Південні степи України та Крим – територія 5 гектар.

А також рідкісні кущі, трави та дерева з Червоної книги. Територія величезна, тут можна провести сім’єю цілий день. Є лавочки та зони відпочинку.

ботсад гришка

Оранжерея бот сад Гришка

Оранжерея – виставка екзотичних та тропічних рослин займає площу 2000 квадратних метрів. Цілий рік проходять експозиції азалій, камелій, кактусів, орхідей, тропічних квітів.

Усього понад 2000 видів рослин. Період цвітіння – з березня до середини листопада. Щоб даремно не гаяти час, на офіційному сайті виставлений календар експозицій. Так, відвідування оранжерея бот сад Гришка у квітні кардинально відрізняється від осінньої екскурсії.

Як дістатися до ботсаду Гришка, графік, ціна квитка

Бот-сад Гішка знаходиться біля метро Печерська за адресою: вулиця Тимірязівська, 1. Зупинка громадського транспорту «Ботанічний сад». Туди доїжджають автобус №62 та тролейбус 14. Пішки йти 15 хвилин від метро «Дружби народів».

Сад відкритий щодня з 8 ранку до темряви. Вхід до оранжереї платний. Оранжерея працює з середи по п’ятницю з 10:00 до 17:00, у суботу та неділю до 18:00. Понеділок та вівторок – вихідні.

Ціна квитка в оранжерею:

 • Дорослі – 60 грн.
 • Школярі – 30 грн.
 • Пільговики, пенсіонери, діти до 7 років безкоштовно.

За бажанням можна придбати абонемент на місяць відвідування за 750 грн на 1 дорослу та дитину до 7 років.

Ботанічний сад Фоміна

ботанічний сад фоміна

Через 10 років бот садок Фоміна відсвяткує своє 200-річчя. Спочатку це була територія університету. Тут вирощувалися дерева та рослини для наукових праць. Згодом ботанічний сад Фоміна відокремився в окрему структуру. Зараз це другий за популярністю оазис рослинності у Києві.

Територія ботанічного саду 22 га. Тут ви побачите:

 • 12 оранжерей.
 • Найбільшу в Україні експозицію пальм.
 • Кліматрон – тропічний оазис.
 • Оранжерея кактусів та водних рослин.

Усього ботанічний сад Фоміна налічує понад 8 тисяч рослин, половина з яких тропічні.

Бот сад працює щодня. Дістатися туди найпростіше на метро. Зупинка “Університет”. Відразу біля ботсаду розташований університет Шевченка.

Ботанічний сад НУБіП на Голосіївській

ботанічний сад Київ

Ще одне гарне місце у Києві. Ботанічний сад Київ не розділяється із Голоссівський лісом і займає трохи менше 50 гектарів. Тут висаджено близько 1500 видів рідкісних дерев та кущів.

Сад досить молодий і відкрився лише 1992 року. З особливостей — оранжереї кактусів, декоративних та тропічних рослин та квітів. Окремо висаджено лікарські трави: м’ята, шавлія, шафран. У саду багато лав, є фонтан та статуї птахів.

Адреса: вул. Героїв Оборони, 2а. Орієнтир-Голосіївський парк. Від метро Голосіївська йти близько півгодини. Зручніше дістатися маршрутками 11, 12, 43, 416, 507.

1 коментар до “Ботанічний сад Київ”

Коментарі закриті.