Києво-Печерська лавра — це не просто православна святиня, але насправді це цілий комплекс унікальних культурних об’єктів. Відвідати київську пам’ятку можуть усі охочі незалежно від релігії.
Історія Києво-Печерської лаври
У 1051 році монах Антоній Печерський та його учень Феодосій заснували монастир, який на нещастя надалі піддавався неодноразовому нападу. За свою історію існування монастир бачив неприємності від половців, турків, берендеїв та орди Батия. Ще тяжчим ударом для лаври стала пожежа 1718 року. У попелі опинилася бібліотека, церква, архів та друкарня. Попри всі труднощі церква відновлювалася, і Києво-Печерська лавра навіть змогла стати центром книгописання.
Нині Києво-Печерська лавра є найважливішим для культурного розвитку місцем, яке з 1990 року знаходиться у списку ЮНЕСКО.
Що подивитися в Києво-Печерській лаврі
Якщо у вас виділено багато вільного часу на відвідування Києво-Печерської лаври, тоді краще огляньте одразу всі її споруди. До об’єктів Києво-Печерської обителі належить:
- Собор Успіння Пресвятої Богородиці. Неможливо не помітити головний соборний храм Києво-Печерської лаври у стилі бароко. Усипальницю київських князів рекомендуємо відвідати насамперед.
- Велика Лаврська дзвіниця. Чотириярусна вежа заввишки майже 100 метрів отримує захоплення туристів, адже її можна оглянути всередині.
- Онуфріївська вежа. На перший погляд церква-вежа виглядає сумно і похмуро, але не типовий вигляд як для храму робить її незабутньою.
- Трапезна церква святих Антонія та Феодосія.
- Хрестовоздвиженський храм. Місцем скоєння ченцями статутних богослужінь уже багато століть зберігає велику кількість святинь.
- Троїцька надбрамна церква. Православний храм є головним входом до монастиря та має всі елементи українського бароко.
Окрему увагу варто приділити Ближнім та Далеким печерам, у яких спочивають мощі святих. Найбільше вражає той факт, що всі печери Києво-Печерської лаври було створено рукою людини.
Як дістатися до Києво-Печерської лаври
Навіть якщо ви плануєте просто вбити маршрут в онлайн карту, зверніть увагу на те, що Лаврою в Києві називають як монастир, так і заповідник. Якщо монастир відкритий для всіх, тоді, перш ніж увійти до заповідника, потрібно сплатити вхід. Монастир знаходиться за адресою:
- Київ, вул. Лаврська, 15, корп. №42
Найближча станція метро – «Арсенальна», далі ви можете доїхати автобусом або пройтися пішки вулицею Івана Мазепи, заодно подивившись усі визначні пам’ятки. Біля оглядового майданчика проїжджають 24 та 55 автобуси.
Можливо вам буде цікаво почитати про Софіївський собор, ще одну визначну пам’ятку Києва.