Контрактова площа

Контрактова площа – одне з найдавніших місць у Києві. Цінна для українців пам’ятка зберігає багатовікову історію та навіть легенди.

Небагато з історії Контрактової площі

Контрактова площа оприлюднювалася ще з часів Київської Русі. Мало кому відомий факт, що це місце вважалося центром Київ аж до XIX століття.

Назва Контрактової площі утворилася від слова «контракт», адже саме сюди з’їжджалася велика кількість київських купців, щоб укласти угоду. В 1869 площа була відома під назвою Олександрівська, а з 1919 – Червона.

Взимку 1798 року було організовано перший ярмарок. Торгівля різними товарами була настільки вигідною, що ярмарок проводився щорічно аж до 1930 року.

Що подивитися на Контрактовій площі

КОНТРАКТОВА ПЛОЩА КИЇВ

Контрактова площа – місце виключно для веселого проведення часу. Тут проводяться фестивалі, концерти, ярмарки і можна покататися на оглядовому колесі заввишки 43 метри. Зі визначних пам’яток Контрактової пощади можна побачити:

  • Гостинний двір. Хоча на сьогоднішній день приміщення знаходиться не в кращому вигляді, все одно можна розглянути, що представляв собою головний торговий центр старого Києва.
  • Фонтан “Самсон”. Досить дивна композиція, що зображує Самсон голими руками розриває пащу лева. Це повна копія фонтану XVIII ст.
  • Контрактовий будинок. Двоповерхова будівля має всі елементи класичного стилю та вражає своєю красою навіть місцевих.
  • Грецький монастир Святої Катерини. На жаль, у наш час з усього монастирського комплексу залишилися в цілості та безпеці лише прибутковий будинок та дзвіниця. Небесний колір і класичний стиль роблять два архітектурні об’єкти незабутніми.

Крім цього, між Контрактовою площею та набережною Дніпра розміщено один із найвідоміших навчальних закладів — Києво-Могилянську академію. Подивитися на місце, де колись навчалися Іван Мазепа, Михайло Ломоносов, Григорій Сковорода точно стоїть.

Контрактова площа взимку

контрактова площа взимку

Ті люди, які побували на Контрактовій площі взимку, точно готові зустріти новий рік з усіма його принадами та труднощами. Святкова зона має все необхідне для незабутніх зимових днів:

  • Ковзанка. Кататися на ковзанах біля колеса огляду, що світиться, можна як дорослим, так і дітям.
  • Тюбінгові гірки. Гірка заввишки 6 метрів викликає дитяче захоплення і бажання скоріше покататися снігом.
  • Різдвяні будиночки. Дерев’яне містечко, прикрашене новорічними іграшками та снігом схоже на картинку з казки, хоча насправді це звичайна зона фудкорту. У такому затишному місці вам можуть запропонувати гарячий глінтвейн та здобну випічку.

Провести зимовий день на Контрактовій площі з близькими людьми – мрія, яку можна втілити в реальність.

площа контрактова

Як дістатися до Контрактової площі

Якщо ви їдете на метро, ​​станція так і називається “Контрактова площа”. Поряд проїжджають 72, 115, 119 маршрутки.