Як вивчитись на фітнес інструктора? Докладний аналіз курсів

Професія фітнес інструктора для багатьох може здатися мрією. Тільки подумайте, ви займаєтеся улюбленою справою, спілкуєтеся з однодумцями, стежите за своїм тілом і заробляєте при цьому 200-300, а то й 500-1000 грн на годину. Цікаво, що для цієї спеціальності не потрібен інститут, достатньо пройти курси фітнес інструкторів, підтвердити свої знання та отримати сертифікат. А як це зробити, ми зараз розберемо.

Що входить до обов’язків фітнес інструктора групових програм?

Інструктор з групового фітнесу відповідає за організаційні та технічні моменти тренування. На його плечі лягають багато обов’язків – від банального розкладу до контролю за здоров’ям та самопочуттям гостей клубу.

курси фітнес інструктор

Отже, що має робити інструктор:

 1. Складати програму, продумувати комбінацію вправ, зокрема з допомогою інвентарю.
 2. Проводити заняття, показувати техніку вправ.
 3. Слідкувати, щоб гості клубу виконували все правильно.
 4. Підтримувати, надихати та мотивувати свою групу.
 5. Підбирати навантаження, залежно від віку групи, фізичної підготовки гостей.
 6. Дотримуватись безпеки в залі, не допускати отримання травм під час занять.
 7. Планувати графік, складати розклад, вести групу в соцмережах чи месенджері.
 8. Робити комфортну обстановку у залі: регулювати температуру, підбирати звуковий супровід під час занять.
 9. Підготовляти обладнання (степи, гантелі, м’ячі, каремати, trx тощо), стежити за його справністю та необхідною кількістю.
 10. Спілкуватися зі своїми підопічними, відповідати на їхні запитання, вказувати на позитивний ефект від відвідування залу.

На курсах фітнес інструкторів крім теорії та ідеальної техніки вправ учасники дізнаються практичні поради, які стануть у нагоді їм у подальшій роботі: ази комунікації, вміння знаходити підхід та залучати нових гостей на свої заняття.

Як проходить навчання та які вимоги до учасника?

інструктор з групового фітнесу

Почнемо із вимог. Їх лише дві: повноліття та повна середня освіта. Звісно ж, майбутній інструктор з групового фітнесу повинен мати хорошу спортивну підготовку та бажання працювати з людьми. Це очевидні речі.

Тепер про технічні моменти:

 • Тривають курси фітнес інструкторів два місяці. За цей час слухач проходить 180 занять по 45 хвилин. Для порівняння, навчання персональному тренеру триває у 2,5 рази більше.
 • Викладацький склад – кандидати та доктори наук, професори у різних галузях – від психології та медицини до магістрів з фізичної рекреації.
 • Обов’язкове проходження практичних занять та здавання теорії. Показувати свої знання практично студент буде безпосередньо в одному із залів фітнес клубу.
 • Існує можливість розстрочки оплати за навчання на три рівні платежі.

На всіх учасників чекає бонусний доступ до відвідування фітнес клубу. Протягом навчання слухач може відвідувати тренажерний зал чи групові програми.

Про диплом та працевлаштування

фітнес інструктор

Якщо ви вибираєте курси фітнес інструкторів, обов’язково ознайомтеся з підтримкою. Чудово, якщо центр чи фітнес клуб, який проводить навчання, працевлаштовує своїх випускників. Погодьтеся, добре знати, що ти зможеш розпочати кар’єру відразу після навчання.

Для тих, хто замислюється про переїзд чи тимчасово залишає Україну, професія інструктор із групового фітнесу допоможе реалізувати себе за кордоном. Сертифікат міжнародного зразка, як у мережі спортивного простору APOLLO NEXT, приймають 32 європейські країни, що гарантує перспективну роботу та високий рівень доходу.

І на останок. Інструктор з групового фітнесу – це покликання та спосіб життя. Якщо ви відчуваєте в собі сили та бажання змінювати інших і самому змінюватися разом з ними, вибирайте курси до душі та не бійтеся змінювати своє життя.