Чому відпустка — необхідний елемент ефективності?

Згідно із законодавством України, кожен офіційно оформлений працівник має право на мінімум 24 календарних дні щорічної відпустки. Хтось звик у цей час засмагати під сонцем та відпочивати від рутинних справ, а хтось навпаки займатися спортом та іншими активностями. Незалежно від того, що саме людина робить протягом відпустки, цей вид відпочинку є необхідним для ефективної подальшої роботи. Розбираємось, чому варто надавати своїм працівникам щорічну відпустку.

Відпочинок від роботи

Банально, але правдиво. Мінімальна відпустка в Україні становить 24 календарних дні: саме стільки часу, за дослідженнями, потрібно працівнику на рік, щоб відірватись від робочих проблем та очистити думки. Як правило, надається відпустка частинами, наприклад, 12 днів влітку та ще 12 — взимку. Отримуючи оплату та не переймаючись питаннями фінансів, людина може дійсно якісно відпочити, щоб з новими силами потім повернутись до роботи.

відпустка в Україні

Покращення креативності

Коли працівник завалений робочими рутинними задачами, часу на креатив та свіжі ідеї не залишається. Відпустка — період, коли людина, повністю абстрагуючись від роботи, відроджує свої життєві сили та новим поглядом дивиться на життя. Як показує практика, найкращі ідеї для бізнесу є нестандартними, сміливими та, що не дивно, неочікуваними, і саме такі ідеї зароджуються не десь в офісі, а під пальмами та сонячними променями.

Щоб пробудити креативність, важливо якісно відпочивати: подорожувати, пізнавати нове, розвиватись та спілкуватись. І, звичайно, не думати про роботу, а тому телефонувати чи писати працівнику у відпустці з робочих питань не радимо.

Аналіз роботи компанії

Якщо відпустити одного працівника у відпустку для компанії рівносильно хаосу та колапсу, тоді ви, як керівник, щось зробили не так. Колектив — це механізм, де працівники мають взаємозамінювати та «страхувати» один одного. У житті трапляються різні негаразди або щасливі миті, які примушують працівників брати відгул чи відпустку, і в такі моменти важливо, щоб організм під назвою «бізнес» міг спокійно та ефективно працювати впродовж цих 2-3 або більше тижнів.

Скажемо по секрету: якщо головний директор компанії піде з посади, довершена команда спеців зможе працювати певний час і без нього, а ось у колективі з не злагодженою роботою одразу виникнуть проблеми та хаос.

The Conversation

Зниження рівня стресу

Як працівники можуть залишатись ефективними, коли навколо — ракетні обстріли, десятки Телеграм-каналів з гучними новинами, робочі чати, що розриваються від повідомлень, та дім, який постійно потрібно прибирати та приводити до ладу? Велика кількість інформації та задач підвищує рівень стресу колективу, і єдиний можливий варіант його зниження — якісний відпочинок від інформаційного шуму та роботи. І ні, 2-3 дні вихідних для цього не вистачить.

Спеціалісти в області неврології у The Conversation розповіли, що саме відпустка дозволяє тимчасово усунути наслідки стресу. Чого варте різке підвищення рівня дофаміну, гормону щастя, через одне лише очікування майбутньої подорожі чи відпочинку.

Усе ще не вирішили, що робити? Відповідаємо: давати відпустки! По-перше, це законне право працівників, по-друге, це піде компанії тільки на краще, і по-третє, ваша команда цього заслуговує!