Як і де орендувати ідеальний офіс у Києві?

Успіх та авторитет компанії багато в чому залежить від вдалого вибору офісного приміщення. У клієнтів та партнерів офіс створює перше враження про фірму, а у зручному та комфортному кабінеті колективу подобається перебувати на роботі. Шукати доступні офіси для оренди та продажу у Києві потрібно виходячи із закладеного бюджету та головних вимог до приміщення. У цьому огляді ми розглянемо, на що звернути увагу на пошук офісу, від яких критеріїв відмовлятися не потрібно, а ними можна пожертвувати.

Що потрібно врахувати при виборі офісу

Перед тим як розпочати пошук офісу, визначтеся з площею кабінетів та їхньою структурою. Це дозволить звузити коло пошуку та заощадити ваш час.

Враховуйте кількість робочих місць, конференц-зони, кухні та інші фактори, що впливають на комфорт роботи вашої команди. Якщо ви починаєте свій бізнес, вам можуть підійти офіси невеликої площі. Однак, якщо ваша компанія вже розросла, можливо, варто розглянути варіанти більш просторих приміщень.

Скільки ви готові сплатити за оренду?

Бюджет, мабуть, найголовніший відправний критерій. Визначтеся із верхньою планкою суми, яку ваша фірма готова платити без шкоди для фінансових результатів.

При складанні бюджету враховуйте:

  • Орендні щомісячні платежі.
  • Витрати на електрику та рахунки за комунальні.
  • Додаткові витрати: оплата за охорону, збирання, паркінг для персоналу.
  • Разова винагорода ріелторської компанії.

Пам’ятайте, що вартість оренди може змінюватись в залежності від району міста. Центральні райони часто пропонують офіси за вищою ціною, тоді як віддалені від метро райони можуть бути бюджетнішими і доступнішими за ціною. У порівнянні, орендувати офіс у Києві на Печерську чи Подолі в середньому на 30-50% дорожче, ніж у Голосієві чи на Виноградорі.

Розташування та район у Києві

орендувати офіс київ

На другому за важливістю місці стоїть адреса бізнес-центру або офісної будівлі. Вирішіть, чи так вам потрібно перебування в центральній частині міста, близькість до метро або достатньо автобусної зупинки та зручної автостоянки для співробітників? Буває корисно розглянути офіси на кількох локаціях, щоб вибрати найкращий варіант для вашої компанії.

Особливу увагу слід приділити інфраструктурі навколо офісу. Різні кав’ярні, магазини, зупинки транспорту можуть бути корисними для ваших співробітників. А якщо ваше підприємство безпосередньо пов’язане з комерцією та продажем, то наявність банківського та поштового відділення будуть величезним плюсом у щоденній роботі.

Де шукати пропозиції про оренду

офіс оренда київ

Коли ви визначитеся з вимогами до офісу, ви можете розпочати пошук. Сьогодні існує безліч шляхів знайти комерційне приміщення в оренду.

Розберемо найдіючіші:

  1. Самостійний пошук через дошки оголошень. Величезний ризик нарватися на шахраїв чи несумлінних власників.
  2. Групи та київські чати в соціальних мережах. Якщо з житловою нерухомістю це ще можна розглядати, то для комерції варто пошукати серйозніші майданчики.
  3. Онлайн платформи та спеціалізовані сайти. Величезний плюс – велика база об’єктів та реальні професійні фото офісів. Ви вибираєте вподобане приміщення та домовляєтеся про перегляд. Залишити заявку можна навіть глибокої ночі.
  4. Звернення до агентств нерухомості. Якщо агентство не має сайту, доведеться поїздити за адресами або довіритися усній розповіді ріелтора.

Не забувайте про можливість відвідування офісів особисто перед ухваленням остаточного рішення. Тут спрацьовує правило “Краще один раз побачити”. Пам’ятайте, що навіть красиве фото не гарантує вам комфортної роботи, якщо за рогом, наприклад, ведеться будівництво і ви чутимете шум від нього або в будівлі відсутній ліфт, а ви збираєтеся орендувати офіс на 5 поверсі.

Важливо також ознайомитись з умовами оренди та обговорити їх з орендодавцем. Уважно почитайте договір та обов’язки обох сторін.

Зрештою, вибір офісу в оренду крім закладеного бюджету та мінімальних побажань за площею залежить ще й від розташування будівлі, зручності колективу та орендних умов.