Порівняння iPhone 14 Plus та новинки 15 Plus

Компанія Apple знову повернулася до моделей з приставкою «Plus», про що свідчить вихід торішньої моделі 14 Плюс. В 2023 році було ухвалено рішення продовжувати випуск даних гаджетів, а тому з’явився новий iPhone 15 Plus, який вже сьогодні можна замовити в Україні. Але при цьому користувачі не відмовляються від бажання купити Айфон 14 Плюс онлайн у Львові та інших містах за доступними цінами. Необхідно провести короткий порівняльний аналіз між даними моделями, щоб зробити справді обдуманий вибір.

Таблиця порівняння основних характеристик

iPhone 14 Plus проти 15 Plus
iPhone 14 Plus проти 15 Plus

Щоб швидше оцінити робочі можливості, характеристики двох Айфонів, основна інформація була зібрана у таблиці:

Базові параметриiPhone 14 Plus 2022 рокуiPhone 15 Plus 2023 року
ДисплейМатриця Super Retina XDR, розмір екрану 6,7 дюймиМатриця Super Retina XDR, розмір екрану 6,7 дюйми
Блок основної камериЗапропоновано 12 Мп + 12 МпЗапропоновано 48 Мп + 12 Мп
ФронталкаНа 12 МпНа 12 Мп
Порт зарядкиСтандартний LightningУніверсальний та новий USB-C
ОСiOS 16Оновлена iOS 17

Зовнішній вигляд двох Айфонів

Обидві моделі – 15 Plus і 14 Plus отримали практично однаковий зовнішній вигляд за рахунок плоских контурів та акуратних, закруглених кутів. Тому, незважаючи на великий розмір екрану, кожен з Айфонів легко поміщається в руку, виключаючи ймовірність випадкового вислизання.

Корпусна частина гаджетів була створена із застосуванням алюмінієвого сплаву – це на 75% перероблений матеріал. Всі панелі виготовлені із загартованого скла Ceramic Shield, а наявність олеофобного покриття унеможливлює збереження відбитків пальців при використанні смартфонів.

Порівняння iPhone 14 Plus та 15 Plus
Порівняння iPhone 14 Plus та 15 Plus

Але важливою відмінністю 15 моделі від 14 вважається наявність Dynamic Island замість класичного «чубчика». У 2022 році такий «острівець» був запропонований тільки в Pro-версіях, а починаючи з 15 Айфонів виробник вирішив взагалі відмовитися від «чубчика» у всій серії.

Яскравість дисплею: що змінилося?

Незважаючи на те, що за всіма показниками обидві моделі абсолютно однакові, відмінності полягають у піковій яскравості дисплею. Основне завдання, яке стояло перед розробниками, полягало в тому, щоб користувач не закривав екран щоразу, як переглядатиме інформацію на вулиці. Тому було ухвалено рішення збільшити пікову яскравість з 1600 ніт (як було в 14 Plus) до 2000 ніт (як уже доступно в 15 Plus).

Автономна робота: який Айфон обрати?

З виходом кожної нової моделі Айфонів відзначають незначний приріст у показниках автономності. Наприклад, у 14 Plus була встановлена акумуляторна батарея на 4325 мАг, а це означає, що гаджет може працювати до 146 годин у режимі очікування. У випадку із запуском мобільних ігор продуктивність телефону зберігається до 6 годин максимум, а в режимі перегляду відео смартфон забезпечує роботу до 17-20 годин.

iPhone 14 Plus або новинка 15 Plus
iPhone 14 Plus або новинка 15 Plus

Місткість акумуляторної батареї на 15 Plus досягає 4383 мАг. Таким чином, залишатися на зв’язку тепер можна з самого ранку і до пізнього вечора, без необхідності постійної підзарядки гаджету.

Який Айфон обрати – 14 Плюс чи 15 Плюс?

Щоб відповісти на це питання, потрібно звернути увагу на виділений бюджет, індивідуальні запити користувача. Якщо потрібна більш продуктивна модель з покращеними фотоможливостями, тоді рекомендується звернути увагу на iPhone 15 Plus, в якому передбачено універсальний роз’єм USB-C.

Якщо потрібний хороший помічник для інтернет-серфінгу, перегляду відео, дзвінків, тоді можна придбати iPhone 14 Plus, який має привабливий дизайн. Обидві моделі вважаються актуальними, тому що компанія приділяє особливу увагу якості збірки кожного з Айфонів.