Електровізок: про що варто знати перед його придбанням

Швидкість та ефективність будь-яких операцій із вантажами в складських приміщеннях суттєво зросли з появою складської техніки. Сьогодні на ринку можна знайти обладнання, здатне виконувати безліч завдань у різних умовах. Одним із них є електровізок. Це незамінна техніка для оптимізації робочих процесів, прискорення прийому товарів та транспортування їх до стелажів.

І в цій статті, разом із компанією SSK, ми розповімо про особливості експлуатації електровізка та його види.

Електричний візок: що це

Електровізок або рокла — це самохідна складська техніка, яка є покращеною версією гідравлічного візка. Всередині неї міститься електродвигун, завдяки якому прийом товару значно прискорюється, а оператору необхідно докладати значно менше зусиль для переміщення обладнання на середні дистанції. Ще однією особливістю рокли є компактність та маневреність. Водночас цей вид складської техніки здатен працювати із товарами вагою до 3 т.

Види електровізків

Електровізок

Сьогодні на ринку можна знайти електричні візки із різними технічними та конструктивними характеристиками. Основними видами є:

  • Повідкові — маневрена та компактна техніка із вантажністю до 2 т. Під час експлуатації оператор йде поруч з обладнанням, направляючи його за допомогою руків’я.
  • Із нерухомою платформою — використовується для експлуатації у вузьких коридорах та в умовах обмеженого простору. Такі рокли мають невисокі вантажність та швидкість руху, а оператор керує обладнанням, стоячи на ньому.
  • З кабіною — оснащені кабіною та сидінням. Вони підвищують комфорт та безпеку оператора, зручність експлуатації впродовж довгого часу при переміщенні вантажів на великі відстані.

Переваги та недоліки електровізків

Електричний візок легко стане незамінним помічником при переміщенні вантажів та їх розвантаженні/завантаженні. Однак варто знати і про недоліки техніки, які необхідно врахувати під час її вибору. Так, рокла не здатна підіймати палети на стелажі та заїжджати у вантажівки.

Загалом експлуатація електровізка мінімізує фінансові та часові витрати. Техніка працює від акумулятора, який необхідно регулярно заряджати. Однак, якщо придбати додаткову батарею, роклу можна використовувати майже безперервно. Також це робить електровізок екологічним обладнанням, яке не викидає вихлопні гази, що критично для роботи в закритих приміщеннях без вентиляції.