Національний оперний театр України важко не помітити навіть здалеку: величезний будинок із загальною кубатурою майже 100 000 м³ кияни визнають одним із найкрасивіших місць столиці через його розкішне оздоблення. Ніколи не були в опері? Не хвилюйтесь! Не обов’язково бути експертом у світі опери, щоб по заслугах оцінити професіоналізм акторів, а в оперному театрі Києва він очевидний з перших хвилин.
Київський оперний театр історія
За весь свій час існування київський оперний театр побачив як грандіозні успіхи, так і трагічні події.
Для перших відвідувачів оперний театр Київ відкрив свої двері ще у 1901 році і швидко спричинив фурор серед публіки завдяки святковій атмосфері французького нео-ренесансу. Ніхто не міг навіть уявити, що через 10 років у стінах театру відбудеться подія, що сильно впливає на перебіг історії. 14 вересня 1911 року під час вистави «Казка про царя Салтана» стався замах на голову Ради міністрів Російської імперії Петра Аркадійовича Столипіна. Два постріли з браунінгу призвели до смерті Столипіна.
Оперний театр Києва мужньо вистояв навіть після двох світових воєн. 1943 року сталося диво, адже театру вдалося врятуватися від спущеної на нього авіабомби.
Капітальна реконструкція відбулася лише 1984 року. Потрібно було п’ять років продуктивної роботи, щоб освіжити театр і збільшити площу на третину. Починаючи з 1939 року і по сьогодні Національний оперний театр України також відомий під ім’ям Тараса Григоровича Шевченка.
Театр опери та балету в наш час
Оперне та балетне мистецтво України щороку показує свій авторитет за рахунок гастрольних турів, тому немає нічого дивного у тому, що відвідати оперний театр бажають не лише наші земляки, а й туристи з різних куточків світу. Виступи Київського оперного театру можна поділити на три види:
- Опера. До найвідоміших опер входить «Аїда» Дж. Верді, «Богема» Джакомо Пуччіні, «Попелюшка» Джоакіно Россіні.
- Балет. Вам точно сподобається “Болеро” Моріса Равеля, “Дама з камеліями” та “Жизель” Адольфа Адана.
- Концерт. У списку репертуарів часто зустрічаються міжнародні фестивалі та гала-концерти з нагоди будь-якого свята.
Ціна квитка театр опери та балету Київ варіюється від 100 до 1000 гривень, адже велику роль на ціну впливає репертуар та обране місце.
Причин для відвідування оперного театру безліч: гарні декорації, професійні актори, гарна музика, але саме незабутнє відчуття внутрішнього спокою та гармонії змушує людей кидати рутинні справи та приходити на виступи.
Національний оперний театр: як дістатися
Оперний театр Києва досить просто, головне запам’ятати адресу:
- Вулиця Володимирська, 50
Ви точно не заблукаєте, якщо поїдете на метро до станції “Золоті ворота”, адже йти доведеться не більше 2 хвилин. Біля опери знаходиться бізнес-центр «Леонардо» та сквер на Театральній площі.
Не забудьте почитати огляди всіх театрів Києва.