Гайд щодо вибору та купівлі тепловізора для військових

Тепловізор – пристрій для виявлення та візуалізації інфрачервоного випромінювання, що походить від теплових об’єктів. Він працює за принципом термовізії (відмінності в температурах між об’єктами), перетворюю теплове випромінювання на зображення. Це високотехнологічне рішення знаходить практичне застосування у різноманітних галузях, таких як медицина, забезпечення безпеки, пошук та порятунок людей, а також у промисловості.

Особливо потрібні тепловізори у військових операціях, де вони дають можливість спостереження в умовах низького освітлення або повної темряви. У сьогоднішніх реаліях цей пристрій без перебільшення може врятувати життя нашим захисникам. Ми ж зробимо невеликий екскурс у моделі та розберемо найпопулярніших виробників оптичних приладів.

У чому особливість тепловізорів для військових?

Тепловізори для військових застосувань відрізняються від загальних тепловізорів, насамперед, своєю стійкістю до екстремальних умов бойових дій та високих вимог до надійності та функціональності.

військовий тепловізор

Основні відмінності:

 1. Стійкість до ударів та води: Розраховані на роботу в бойових умовах, де можливі вібрації, удари, агресивні навколишні середовища та механічні пошкодження.
 2. Механізми управління часто вбудовані в збройові системи, техніку та обладнання. Мають складні системи інтеграції з іншими засобами спостереження та управління.
 3. Дальність виявлення: Часто мають можливість виявлення цілей на великих дистанціях, що важливо для військових операцій. Мають оптику та датчики високої роздільної здатності.
 4. Спеціалізовані функції : пригнічення фонової світності, оптична стабілізація, можливість роботи в широкому діапазоні температур і т.д.

Військові тепловізори випускаються у кількох типах конструкцій, кожна з яких адаптована для конкретних бойових завдань та умов використання:

 1. Тепловізор-приціл:
  • Призначений для кріплення на стрілецьку зброю, обладнану спеціальною планкою.
  • Має візуальну схожість з прицілом снайперської гвинтівки.
  • Використовується для поразки супротивника у нічний час і великих відстанях.
  • Обладнаний прицільною сіткою, аналогічною тій, що є у снайперських прицілах.
 2. Монокулярний тепловізор:
  • Найпоширеніший тип, що зовні нагадує підзорну трубу.
  • Дозволяє спостерігати за місцевістю із використанням одного ока.
  • Характеризується компактністю, невеликою вагою та універсальністю.
  • Знайти застосування у військових, а й серед мисливців.
 3. Бінокулярний тепловізор:
  • Обладнаний парними окулярами для обох очей.
  • Забезпечує більшу відстань для виявлення цілей (до 2 км).
  • Знижує втому очей при тривалому спостереженні.
  • Має великі габарити та вагу в порівнянні з монокуляром.
 4. Тепловізійні окуляри:
  • Застосовуються спецпідрозділами у тактичних операціях близького бою.
  • Мають кріплення для встановлення на тактичний шолом або надягають на голову бійця за допомогою ременів.
  • Ідеальні для використання у затемнених приміщеннях та безпосередньої близькості до противника.

У спеціалізованому інтернет магазині «Grand Pulsar» https://grand-pulsar.com.ua/ua/teplovizory представлені сотні оригінальних моделей тепловізорів та прицілів від відомих виробників оптики для військових та мисливців. Тут вам допоможуть підібрати військовий тепловізор під завдання та бюджет. Ви можете розраховувати на консультацію та підбір, оперативну доставку Новою Поштою до будь-якої точки України або самовивезення у Києві прямо в день звернення.

Вибираємо модель за технічними характеристиками та матрицею

тепловізор для військових

Майданчик «Гранд Пульсар» рекомендує звертати увагу на тип матриці: їх два основні – a-Si та VOx.

Матриця a-Si (аморфного кремнію) вважається застарілою технологією, ніж матриця VOx. Вона використовується в менш дорогих моделях тепловізорів, володіючи при цьому меншою чутливістю та обмеженим температурним діапазоном. Тим не менш, вона залишається доступнішим за ціною варіантом.

Матриця VOx на основі оксиду ванадію вважається більш технологічною та кращою для військових тепловізорів. Вона забезпечує високу чутливість та ширший температурний діапазон, що робить її більш ефективною в різних умовах експлуатації. Однак, відповідно, тепловізори з матрицею VOx зазвичай мають вищу вартість.

Важливою характеристикою є наявність функції охолодження у сучасних військових тепловізорів, що забезпечує ефективне виявлення цілей при слабкій контрастності з навколишньою температурою.

Роздільна здатність матриці також відіграє важливу роль, і рекомендується вибирати тепловізори з роздільною здатністю не менше 400×300 пікселів для забезпечення високої деталізації зображення на великих відстанях.

Параметри об’єктива , такі як фокусна відстань, світлосила та діаметр передньої лінзи, впливають на характеристики зображення. Більший діаметр об’єктива забезпечує більш якісне зображення, а оптичний зум та функція «картинка в картинці» наближення підвищують зручність використання.

Частота оновлення матриці, ступінь захисту корпусу (IP66 або IP67), наявність Wi-Fi та слота для карт пам’яті SD – всі ці параметри є важливими при виборі військового тепловізора для забезпечення оптимальної продуктивності та надійності в польових умовах.

Виробники та ціни

тепловізори для військових

Середня ціна на тепловізори в Україні коливається в межах 1500-4000 $. Уточнимо, що йдеться про оригінальні тепловізори з хорошими функціональними характеристиками. Як і в будь-якому товарі, тут можна знайти моделі дорожчі та подешевші. Все залежить від вимог, які ви ставите до приладу.

Найбільшою популярністю серед військових мають:

 1. Тепловізори Pulsar https://grand-pulsar.com.ua/ua/teplovizory/telovizory-pulsar з ємними батареями, досить простим налаштуванням, чітким малюнком, сучасною матрицею, спритним включенням.
 2.  AGM – чудово працюють в абсолютній темряві, чуйно реагують на найменші коливання в температурах живих і неживих об’єктах, управління можливе через мобільний додаток.
 3. ThermEye – досить хороші характеристики та одні з найдоступніших за ціною.
 4. Тепловізори HikMicro – легкі та компактні з довгою службою акумулятора. Відмінна робота в екстремальних температурах та погодних умовах. Найбільш бюджетна модель коштує 700 $.
 5. INFIRAY – хіт продажів. Видимість до 2,2 км. Порівняно недорогі компактні тепловізори з базовим потрібним набором функцій: Wi-Fi, запис, картинка в картинці, захист від вологи і т.д.

Це лише мала частина виробників оптики. Познайомитись з усім асортиментом та порівняти кілька моделей ви можете на офіційному сайті Гранд Пульсар. Для швидкої консультації набирайте номер +38 (097) 099 5001. Упевнені, що тут вам підберуть апаратуру та аксесуари до неї під ваш запит.