Яких розмірів бувають матраци для ліжка

Якість сну, без перебільшення, залежить від уміння правильно розрахувати необхідні розміри ліжка і матраца до нього. Багато хто зараз скаже: «Чим більше, тим краще», і з таким твердженням важко не погодитися. Але площа та інтер’єр спальні завжди ставлять перед нами якісь обмеження, в які необхідно втиснутися, але так, щоб це не позначилося на якості відпочинку. Завітайте до матраци Львів магазини та оберіть оптимальний варіант для себе, але спершу ознайомтесь з цією статтею.

Які бувають стандартні розміри матраців

Щоб було легше облаштувати спальне місце, виробники постільних речей дотримуються певних рамок, тому існують стандартні розміри матраців. Знаючи про це, стає набагато простіше підібрати виріб для одно-, двоспального, полуторного або дитячого ліжка.

У наші дні без особливих зусиль можна підібрати матрац як від українських виробників, так і іноземних.

Розміри моделей українського та європейського виробництва вказують у сантиметрах, вироби родом із США — в дюймах, причому стандарти американських варіантів трохи відрізняються від європейських.

матраци двоспальні

Односпальні

Стандартні розміри односпальних матраців — це не придумані кимось цифри, а фізіологічно обґрунтовані параметри. Щоб відпочинку нічого не заважало, довжина матраца має щонайменше на 15 см перевищувати зріст людини. Стандартну ширину спального місця визначають, відштовхуючись від 80-90 см на одного сплячого. Типова односпальна модель — цілком придатний варіант для худорлявих дорослих, а також для підлітків.

Полуторні

Полуторні матраци — перехідна категорія між одно- і двоспальними, це вибір людей, які хоч і сплять наодинці, але полюбляють трохи більше простору. Зокрема вироби з цієї групи варто обирати огрядним, а також особам, які уві сні часто перевертаються.

Двоспальні

Перевага сучасних двоспальних матраців — широка варіативність. Не існує єдиного стандарту на моделі для двох осіб. Деякі виробники як двоспальні класифікують вироби шириною від 140 см, але найпоширеніший двоспальний варіант — це 160 см. Для любителів більшого простору існують моделі й ширші. Щоправда, треба врахувати, що воістину королівські двоспальні варіанти розмірами 200х220, 200х240, 220х220 і 220х240 стандартними не вважаються, але вони представлені в асортименті більшості українських та європейських виробників.

Дитячі

дитячі матраци

Обираючи матрац для дитини, треба враховувати не тільки її зріст, а й вік, оскільки вироби для новонароджених і школярів мають багато принципових відмінностей.

Деякі виробники в окрему групу виносять матраци для підлітків, хоча для дітей від 12 років вироби необхідних габаритів легко підібрати серед односпальних варіантів для дорослих.

Що робити, якщо потрібен нестандартний матрац

Новий матрац найлегше підібрати власникам стандартних ліжок. Але власникам спальних місць нестандартних форм і параметрів також нема чого переживати. У магазині https://mark-lviv.com.ua/ завжди можна замовити якісний матрац нестандартного розміру.