Ловити рибу на річці дуже цікаво та цікаво, але щоб улов був солідним, слід враховувати особливості такої риболовлі. Для початку потрібно підготувати снасті і все для рибалки: легкий фідер або пікер, волосінь, поплавець, гачки грузила та іншу обов’язкову атрибутику. А тепер давайте детальніше розглянемо рибалку на річці.
Головна відмінність лову на річці
Основна відмінність від риболовлі у водоймищі зі стоячою водою полягає в наявності течії, яка може бути різної сили. Значний рух води може стати для недосвідченого рибалки перешкодою для отримання великого улову, тому необхідно навчитися правильно вибирати місце для риболовлі і здійснити підгодовування риби таким чином, щоб перебіг її не змило.
Влітку річкова риболовля залежить ще й від погоди, яка часто буває настільки мінлива, що протягом дня може кілька разів сильний дощ змінюватись нестерпною спекою. Враховуючи ці два фактори можна добре підготуватися до риболовлі, а починати облаштовуватися на водоймі завжди слід з правильного вибору місця.
Вибір місця для риболовлі
Знайти перспективне місце для риболовлі на річці влітку дуже нескладно. Якщо планується виловити велику рибу, то слід шукати глибокі місця. У глибоких ямах влітку навіть у спекотний день можна виловити сома або щуку, якщо доставити приманку максимально близько до їхнього денного притулку. Великий карась або короп, також не виходять на мілину, і воліють відсиджуватися в глибших місцях. На річці поглиблення дна можна визначити за значним звуженням русла.
Враховуючи однаковий рівень і обсяг руху води, при зменшенні відстані від одного берега до іншого, для проходження всієї маси води в одиницю часу потрібно глибший резервуар, ніж у тих місцях, де річка буває ширшою.
Якщо річка надто широка і таким методом визначення глибоких місць скористатися важко, необхідно шукати місця з обривистим берегом або з вирами на поверхні води. Якщо дме невеликий вітерець, то в місцях, де на водній гладі буде відсутня бриж, також можна закидатися вудки сподіваючись на значний улов. Коли відповідне місце буде виявлено, перед початком риболовлі слід закинути достатню кількість підгодівельної суміші.
Підгодовування
На середній та сильній течії для залучення риби потрібно виготовити кулі з ґрунту та заздалегідь приготовленої каші.
Декілька порад:
- Якщо закинути підгодовування без баласту, то дуже швидко змиє течією, тому грунт змішується з підгодовуванням в рівних кількостях, додатково зволожується і закидається в тому напрямку, де буде снасть.
- Влітку підгодовування з пшона або перлівки буде особливо ефективним, але крупу потрібно буде зварити до повної готовності. Для посилення ефекту, що приважує, рекомендується додати в кашу нерафіновану соняшникову олію і консервовану кукурудзу.
- Якщо планується ловити на річці фідерною снастью, то цьому випадку кашу можна використовувати в чистому вигляді не заважаючи її із землею або глиною.
- Годівниця для течії підбирається таким чином, щоб вага була достатньою для утримання її на одному місці. Для лову на перебігу слід також правильно підібрати й інші елементи вудки або спінінга.
Лов риби на річці вночі
Влітку більша частина трофейних риб протягом усього світлового дня «відсиджується» по ямах, а з настанням сутінків хижаки виходять на полювання. Щоб зловити таких «велетнів», рекомендується вибрати місце для риболовлі з вечора. Якщо вдень вибір перспективного місця здійснювався з урахуванням розташування глибоких ям, то з настанням ночі велику рибу потрібно чекати на виході з поглиблень.
Великі соми часто виходять у нічний годинник на мілководді, щоб поласувати жабами. Тому як насадка можна використовувати різну живність, а якщо застосовується жива рибка як наживка, то необхідно підібрати малька такої породи риб, які тривалий час залишаються активними після насадки на гачок. Невеликих живців на протязі встановлюють на один трійник, який закріплюють за спинний плавець маленької рибки.
Великих живців необхідно зафіксувати на 2 трійники, один із яких також кріпиться до плавника, а інший за верхню губу. Нічний лов сомів і щук влітку може здійснюватися на жабу, яка нанизується задньою лапкою на великий одинарний гачок.