Українки отримують право на гнучкий декрет: Революційні зміни у відпустці у зв’язку з вагітністю

Новий етап у декретній практиці: Жінки в Україні тепер самі визначають момент початку декретної відпустки, запроваджуючи унікальні правила та гнучкість у цей важливий період свого життя.

Самостійний вибір дати декрету

Наразі кожна українка може самостійно приймати рішення про початок декрету після 30 тижнів вагітності. Ця революційна зміна дозволяє майбутнім матерям гнучко керувати часом своєї відпустки, надаючи можливість вибору відповідної дати.

Раніше медичний висновок автоматично передавався роботодавцю після 30 тижнів вагітності. Згідно з новими правилами, якщо жінка вирішує продовжити роботу після цього терміну, необхідно подати заяву лікаря із зазначенням бажаної дати. Ця дата використовуватиметься для формування медичного висновку про тимчасову непрацездатність (МЗВН).

декретна відпустка україна

Гнучкість в управлінні декретом

Жінки можуть продовжувати працювати після 30 тижнів, надаючи своєму лікареві заяву про бажання продовжити трудову діяльність. Це рішення дає можливість жінкам обирати дату початку декрету, а у разі пологів до цієї дати, МЗВН формується з моменту пологів.

Нововведення не зачіпають загальну тривалість декретної відпустки та розмір допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами. Стандартний термін МЗВН складає 126 календарних днів, але для жінок з кількома дітьми або при ускладнених пологах цей термін може бути продовжений на 14 днів.

Зміни до «Порядку формування медичних висновків щодо тимчасової непрацездатності в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я» було внесено наказом МОЗ України від 18 жовтня 2023 року. Заступник міністра охорони здоров’я України Марія Карчевич поділилася цією інформацією у телемарафоні 11 листопада 2023 року.

Ці зміни надають жінкам незрівнянну гнучкість в управлінні своєю декретною відпусткою, при цьому зберігаючи розмір допомоги та забезпечуючи дбайливе ставлення до їх прав та привілеїв у цей важливий період життя.