Ротангові меблі для саду: особливості та переваги

Сад або літню терасу, веранду досить легко перетворити на атмосферне, затишне місце для відпочинку всієї родили, гостей та друзів. Правильно підібрані меблі, трохи уяви, фантазії, мінімальний антураж, багато зелені можуть зробити справжнє диво навіть з неновим дизайном, а потріскана фарба або вітражні вікна стануть вінтажними. Тому так важливо правильно підібрати інтер’єр або купити меблі з ротангу, які вишукано підкреслять стиль, смак господарів, зроблять оселю більш сучасною.

Що потрібно знати про ротанг

садові меблі з ротангу

Цей матеріал дуже привабливий, меблі виходять легкими, надійними, стильними, але він досить дорогий, потребує догляду, правильного температурного режиму та невисокої вологості. Виділяють два типи:

  • Натуральний. Це найміцніший лісоматеріал, який сьогодні не складно відшукати на ринку. Ротангову ліану просто неможливо зламати. Сто метрів заввишки та 7 сантиметрів у діаметрі роблять пальму найстійкішою. Ротанг – рослина, яка піддається мінімальному хімічному впливу, який додає йому стійкості. Коли вона нагрівається, то стає м’якою, піддатливою, із неї виготовляють різні форми, плетуть. Готовий виріб залишають, він стає твердим, жорстким. Тоді виріб із натурального ротангу можна використовувати;
  • Штучний. Трохи дешевший аналог, який за характеристиками перевищує природну сировину. Синтетичність – єдиний його недолік, у всьому іншому він не відрізняється. Це порівняно новий матеріал, та він швидко став дуже популярним.
купити меблі з ротангу

Одним з найголовніших параметрів для натурального ротангу є клас. Чим він вищий, тім більш міцні та надійні плетені речі, можуть витримати більше навантаження. Зовнішній вигляд ніяк не підкаже вам приналежність до класу:

  • С. недовговічний, але економний. Виготовлений із тонкої серцевини ліани, пористий шар займає більше місця, це суттєво впливає на довговічність виробу;
  • В. Обидва шари однакового розміру. З нього плетуть складні речі, а на практиці А та В часто поєднують. Можна реалізувати витонченість, оригінальність меблів, але ціна на них нижча;
  • А. серцевина товста, сильна, широка. На зрізі ротанг білого кольору. Меблі важчі, витримують велике навантаження, та є найдорожчими.

Якість, рівномірність забарвлення – ще один момент, на який варто звернути увагу. Колір – це покриття спеціальним розчином та лаком, які захистять сировину меблів Rattwood від утворення цвілі, грибку. Зазвичай використовують напівпрозору фарбу та лак, щоб підкреслити, а не приховати структуру матеріалу. Каркас може бути виготовлений не тільки із товстої ліани, а й сформований з дерева, литого алюмінію. Це додає конструкції надійності, але не сильно обтяжує, тому меблі не складно переносити та ховати перед настанням зими.