Смерть близької людини – важкий момент, що вимагає невідкладних дій та організації похорону. У цій статті ми розглянемо кроки, які необхідно зробити, якщо людина померла вдома в Києві. Від звернення до лікаря до оформлення довідок та документів.
Звернення до лікаря
Першим та найважливішим кроком є звернення до лікаря, з яким у померлого було підписано декларацію. У разі відсутності зв’язку з лікарем слід звернутися до Центру первинно-медико-санітарної допомоги (ЦПМСД) або найближчого медичного центру.
Якщо померлий був хворий і спостерігався за основним захворюванням, лікар на місці видає Лікарське свідоцтво про смерть, що дає право на поховання в період активної фази бойових дій.
У разі необхідності встановлення причини смерті поліція забезпечує транспортування тіла в морг для проведення судово-медичної експертизи.
Транспортування тіла до моргу
Тіла померлих з правого берега Києва доставляються до Київського міського клінічного бюро судово-медичної експертизи за адресою вул. Дорогожицька, 9 (вул. Оранжерейна, 9), а з лівого берега – на вул. П. Запорожця, 26.
Через добу родичі мають з’явитися до моргу з паспортом померлого та власним паспортом. Співробітники роз’яснять подальший алгоритм дій щодо поховання.
Організація похорон
Після отримання тіла з моргу необхідно організувати похорон. Багато хто вирішує звернутися до бюро ритуальних послуг, які надають транспортування, труну і навіть одяг для померлого. Обов’язково потрібно мати гербове свідоцтво про смерть, дозвіл на поховання від прокуратури та паспорт родича, який проводитиме поховання.
Одним із найвідоміших ритуальних бюро у Києві вважається служба “Київгорритуал”. При зверненні туди родичі отримують комплекс послуг із поховання покійного, а також придбання всіх супутніх предметів для похорону: труна, ретуальні вінки www.gor-ritual.com.ua/rytualn%d1%8be-venky, атрибути для відспівування, аж до організації поминок та вибору залу.
Родичу чи близькій людині покійного достатньо приїхати до офісу агентства або викликати представника додому. Як правило, у цей трагічний момент сім’ї не до організації, тож усі питання агент бере на себе. Вартість послуг залежить від обраного бюджету – від кремації та скромних поминок до похорону vip рівня.
Етапи похорону
Похорон включає кілька ключових етапів:
- Домовленість із священиком про відспівування померлого (виняток – самогубці).
- Пошук ритуального транспорту та катафалка для транспортування труни на цвинтарі.
- Винос труни з дому, що часто надається ритуальними агенціями.
- Пошук місця на цвинтарі та підготовка могили до поховання.
Документи після похорону
Отримавши довідку про поховання, родичі можуть звернутися до Пенсійного фонду, особливо якщо померлий був пенсіонером. Довідка про смерть, довідка про поховання, паспорт родича та номер рахунку необхідні для отримання допомоги на поховання.
Організація похорону – складний процес, що вимагає уважності та послідовності. Звернення до бюро ритуальних послуг чи самостійна організація – кожен вибирає відповідний спосіб. Важливо пам’ятати, що підтримка родичів та правильна оформлена документація полегшать цей важкий період.