Повна адентія, напевно, найбільша халепа, що може статись із зубами. Але навіть в найскладніших випадках є вихід. Коли відсутні всі або майже всі зуби, ефективним є відновлення зубного ряду за протоколом All on 4. Технологія вперше впроваджена понад 20 років тому, але в нашій країні тільки набуває популярності, тому варто розповісти більше про цей метод протезування зубів.
All on 4 – що це таке?
Всі знають про імплантацію за класичним протоколом, коли в щелепу встановлюється імплант, а на ньому фіксується зубна коронка. Особливість технології All on 4 полягає в тому, що на чотирьох імплантах фіксуються не поодинокі коронки, а один суцільний протез, що замінює до 12 зубів одразу.
Протокол All on 4 також відрізняється від стандартного розміщенням імплантів: два розташовуються у фронтальній зоні щелепи під кутом 90 градусів і ще по одному – з боків під кутом до 45 градусів. Це дає змогу зменшити навантаження протезу на щелепну кістку і краще тримати конструкцію. Докладніше про особливості технології розповідають імплантологи на сторінці https://healthydent.ua/uk/uslugy/uspovne-vidnovlennya-zubnogo-ryadu-za-tehnologiyeyu-all-4.
Чим ця технологія краща за інші?
Революційність цього методу в тому, що від дозволяє використовувати незнімний протез при повній адентії. Протезування на імплантах стало альтернативою вставним щелепам і з кожним днем стає все більш затребуваним в Україні. За відгуками пацієнтів, система All on 4 має наступні переваги:
- результат видно одразу і він приголомшливий: замість пустоти – голлівудська посмішка;
- повне відновлення дикції, жувальної функції й естетики зубного ряду;
- один протез замінює 10–12 зубів поспіль. Якщо треба замінити більшу кількість зубів, то застосовується протокол All on 6;
- імплантація можлива навіть при дефіциті щелепної кістки середнього і легкого ступеню;
- встановлення повного протезу вийде дешевшим ніж 12–14 окремих імплантів;
- це протезування для пожиттєвого використання: строк експлуатації імплантів – 40+ років, а протез у разі необхідності можна замінити на новий.
В чому відмінності методу «Всі на шести імплантах»?
Головна відмінність технології All on 6 – це використання шести імплантів замість чотирьох. Завдяки цьому навантаження на щелепу розподіляється більш рівномірно, протез тримається надійніше і можна відновити весь зубний ряд – 14 зубів (треті моляри не відіграють значної ролі в процесі жування).
Які показання та протипоказання до процедури?
Повна адентія – типова ситуація, коли застосовується система All on 6 чи All on 4. Показаннями до повного протезування на імплантах також є:
- рухливість зубів, при якій неможливо встановити постійний протез, показане видалення;
- легка і середня атрофія щелепної кістки, коли стандартна імплантація не проводиться;
- небажання пацієнта (неможливість) користуватись знімними протезами.
Якщо в пацієнта проблеми із згортанням крові, серйозні серцево-судинні чи імунні захворювання, цукровий діабет, даний вид протезування не використовується, адже імплантація є хірургічною операцією. Вагітність і лактація є тимчасовими протипоказаннями до протезування «Всі на 4-х».
Скільки коштує протезування на імплантах?
Вартість встановлення повного протезу на імплантах складається з вартості:
- комп’ютерної томограми, ортопантомограми;
- силіконових зліпків;
- навігаційного 3D шаблону для максимально точного розміщення імплантів;
- 4-х чи 6-ти імплантів;
- операції з встановлення імплантів;
- тимчасового протезу;
- постійного металокерамічного, керамічного чи цирконієвого протезу;
- послуг стоматолога-ортопеда.
На сторінці київської стоматології Healthy Dent https://healthydent.ua/uk/uslugy/povne-vidnovlennya-zubnogo-ryadu-za-tehnologiyeyu-all-6 наведена ціна протезування на шести імплантах з урахуванням наведених факторів – від 276 тис. грн. Технологія «Всі на чотирьох» вийде на 25–30% дешевшою за рахунок меншої кількості імплантів.
Для тих, хто розмірковує, який варіант повного протезування обрати, рекомендуємо записатися на прийом до стоматолога-орторпеда, який порекомендує оптимальний варіант з урахуванням індивідуальної клінічної картини пацієнта.