«Дорослі» напої Карпат: що варто спробувати на відпочинку?

Про гастрономічні тури до Карпат вже написано і розказано багато. Майже всі туристи, які хоча б раз відпочивали в Буковелі, вже знають, що так банош, бограч і пам’ятають неймовірний смак місцевих вареників. Але з міцними напоями справа інша. Мало хто може щось конкретне сказати про них. Але в Україні багато різноманітних напоїв, історія яких сягає в глибину сторіч. 

Хто не читав в казках чи творах українських авторів про шинок з гостинними господарями? Саме цей заклад раніше був місцем відпочинку та спілкування мандрівників та місцевих жителів. Тут обмінювалися новинами, укладали угоди, сварилися та мирилися. Традиційні алкогольні напої зігрівали холодною зимою та дозволяли позбутися напруги після важкого робочого дня. Якщо ви хочете познайомитися з історією і асортиментом українських напоїв, приїжджайте в Буковель. На території курорту розташовані затишні готелі та котеджі в Карпатах, які гостинно приймуть вас і забезпечать комфорт. 

котеджі в Карпатах

Найпопулярніші українські напої

Серед безлічі різноманітних напоїв, радимо скуштувати такі:

  • варенуху;
  • спотикач;
  • медовуху;
  • домашнє вино;
  • настоянку;
  • коньяк;
  • крафтове живе пиво.
гастрономічні тури до Карпат

Напій варенуха відомий ще з XVI століття. Для його виготовлення використовують горілку, прянощі і сушені фрукти.

Спотикач являє собою настоянку на горілці з додаванням прянощів. Її довго витримують після чого спотикач набуває характерного міцного смаку. 

Медовуха є результатом бродіння меду з додаванням спирту та родзинок. Вона відрізняється м’яким смаком та приємним ароматом. 

Також під час відпочинку в Карпатах гості регіону можуть скуштувати домашнє вино. Окрім традиційного винограду, для його виготовлення використовують різноманітні цілющі трави та ягоди. 

Настоянки та наливки на основі ягід та фруктів відрізняються вишуканим смаком та ароматом. 

Карпатський коньяк на відміну від традиційного містить цілющі трави, які надають йому характерного смаку та легкості. 

Захід країни з давніх часів відомий своїми пивоварнями. Тому якщо ви приїхали до Буковелю, спробуйте різні сорти освіжаючого пінного напою. 

Скуштувати карпатські напої ви можете в численних кафе і ресторанах курорту. Але вартують вашої уваги не тільки вони. Не слід забувати про інші переваги мандрівки у гори — чудові краєвиди, гірськолижні схили, катання на снігоходах, конях та квадроциклах, рибалку, цікаві екскурсії. А надвечір після насиченого дня, можна відпочити за келихом зігріваючого напою.