Артроз: як без ліків полегшити стан

Артроз – це хронічне захворювання, пов’язане зі зносом та пошкодженням суглобів, що призводить до болю, обмеження рухливості та інших неприємних симптомів. У цьому огляді ми розберемо, як зняти болючі відчуття без таблеток і уколів.

Що таке артроз?

Артрози – патологія хронічного характеру, при якій відбувається руйнування хряща. Найчастіше уражаються колінні, тазостегнові суглоби, фаланги пальців на ногах. При цьому захворюванні спостерігається біль у ураженому місці, набряки, сковані рухи. Як правило, рухливість суглоба обмежена. 

артроз

Лікування артрозів спрямоване на полегшення болю, покращення функції суглобів та уповільнення прогресування захворювання. Воно може включати немедикаментозні методи, наприклад компреси, для приготування яких використовуються різні складові, в тому числі і  спирт етиловий , лікарські засоби, а в деяких випадках – хірургічне втручання (ендопротезування суглобів).

Які компреси допоможуть усунути симптоми або зменшити їх

Прикладання компресів до хворих суглобів дає можливість зменшити біль, запалення та покращити циркуляцію крові в них:

 1. Тепловий – розслаблює м’язи, знижує інтенсивність болю. Для цього можна використовувати грілку, гарячий рушник.
 2. Холодовий – дозволяє зняти набряклість та зменшити запалення. Для нього підійдуть пакети з льодом або грілка з крижаною водою, загорнуті у тканину.
 3. Спиртові трав’яні – надають антисептичну та протизапальну дії. 
 4. Масляні – з рицинова або оливкової олії пом’якшують шкіру і знімають біль.
 5. Глиняні – зменшують запальний процес і притуплюють болючі відчуття. Її змішують із водою до утворення пасти.
 6. Медові завдяки властивостям бджолиного продукту здатні істотно знизити прояв усіх симптомів.
артроз лікування

Як приготувати спиртові трав’яні компреси.

Найбільш популярними та ефективними вважаються компреси на спирті. Для їхнього приготування використовуються різні лікарські трави.

З лавандою

Потрібно взяти:

 • 50 мл медичного спирту;
 • 10 крапель ефірної олії лаванди;
 • газову пов’язку чи тканину;
 • плівку та вовняний рушник.

Спирт потрібно змішати з ефірною олією лаванди. Намочити газову пов’язку або тканину в цій суміші та віджати. Після накладання пов’язки суглоб загортається плівкою та утеплюється. Пов’язка залишається на 1-2 години.

З гірчичником

Потрібно взяти:

 • 2 столові ложки сухого гірчичного порошку;
 • 50 мл медичного спирту;
 • тканину та плівку

Гірчичний порошок змішується зі спиртом до одержання пасти, яка потім наноситься на тканину. Пов’язка накладається на хворе місце, обертається плівкою та утеплюється. Прибрати компрес слід за 20-30 хвилин.

Важливо пам’ятати, що спиртові компреси можуть викликати подразнення шкіри та опіки, тому рекомендується бути обережними і не тримати їх на суглобі занадто довго.