Зелена картка – це міжнародний страховий сертифікат, що підтверджує наявність страховки цивільної відповідальності автовласника. Вона забезпечує захист щодо третіх осіб у разі ДТП за межами країни, де було видано страховку, та потрібне для перетину кордонів під час автомобільних поїздок за кордон.
Якщо простіше – без Зеленої карти вас не пропустять прикордонники, і якщо ви плануєте закордонну поїздку, подбайте про покупку страховки, до того ж придбати її можна прямо в смартфоні. Як видається Зелена карта онлайн ми зараз і розберемо.
У яких країнах діє Зелена карта?
Договір про страхування «Зелена карта» існує з 1953 року та встановлює єдині стандарти та умови для країн-учасниць страхової системи. Україна приєдналася до цієї міжнародної системи 1997 року. Зелена картка є міжнародною страховкою на автомобіль для виїзду за кордон і діє у 48 країнах, включаючи Польщу, Іспанію, Болгарію, Туреччину, Румунію, Німеччину, Францію та інші.
Вона забезпечує виплату відшкодування за збитки, завдані третім особам або їхньому майну при ДТП відповідно до законодавства країни, де сталася подія. Гарантію виплати страхового відшкодування забезпечує Моторно-транспортне бюро країни, у територіальній юрисдикції якої сталася ДТП, і обов’язково потрібне членство страхової компанії у цьому бюро.
Без Зеленої карти виїжджати з України до Європи на автомобілі не можна, оскільки прикордонні служби перевіряють наявність цієї страховки, використовуючи унікальний QR-код, зазначений у договорі, або на сайті МТСБУ. Перевірка документів може здійснюватись лише в межах прикордонної смуги.
Особливості поліса та виплат за «green card»
Тепер перейдемо до найчастішого питання щодо умов Зеленої карти:
- “Зелена карта” оформляється тільки на автомобілі, зареєстровані в Україні.
- Розмір виплат визначається відповідно до законодавства країни, де сталася ДТП.
- Страховка покриває матеріальні збитки та шкоду здоров’ю учасникам ДТП.
- Ліміт страхового покриття різний у кожній країні.
- У договорі вказується одна страхова особа, але за кермом може бути будь-який водій із водійськими правами.
- «Зелена карта» не покриває шкоди, якщо страхувальник є стороною, що постраждала.
- Термін дії страховки може змінюватись від 15 днів до 1 року.
- Страхова компанія виплачує страховку відповідно до законодавства країни ДТП.
- “Зелена карта” страхує лише цивільну відповідальність власника автомобіля.
- Не потрібно додавати імена всіх користувачів автомобіля в поліс.
У разі настання страхового випадку при використанні «Зеленої картки» необхідно негайно повідомити страхову компанію, вказану в полісі. Потім слід зібрати всі необхідні документи, такі як протокол ДТП, свідоцтва про постраждалих, медичні довідки та подати заяву на страхову виплату.
Як придбати Зелену карту онлайн?
Вартість придбання «Зеленої картки» для автомобіля встановлюється Моторно-транспортним страховим бюро України (МТСБУ) та залежить від типу транспортного засобу, терміну дії страховки та країни, до якої планується виїзд.
Купівлю страховки можна зробити онлайн, дотримуючись простого алгоритму:
- Підготуйте документи:
- Паспорт.
- Ідентифікаційний код.
- Техпаспорт на автомобіль.
- Виберіть онлайн-платформу, яка надає послуги з оформлення зеленої карти. Наприклад, можна скористатися сайтом https://greentravel.ua/ та порахувати ціну страховки онлайн.
- Ознайомтеся з умовами договору , вивчіть деталі та вимоги до страхової особи.
- Заповніть онлайн-форму, надавши дані про себе, ваш автомобіль і плановані поїздки.
- Виберіть параметри страховки: вкажіть потрібні параметри страховки, такі як період дії та охоплення країн.
- Сплатіть страховку. Виберіть зручний спосіб оплати та здійсніть оплату страховки.
- Отримайте електронний поліс . Після успішної оплати та реєстрації договору в базі МТСБУ, ви отримаєте електронний поліс у форматі PDF на вашу електронну адресу або іншим зручним способом через месенджери (Telegram, Viber, WhatsApp).
Таким чином, ви зможете отримати страховку “Зелена карта” всього за кілька хвилин, незалежно від вашого розташування. Зверніть увагу, що страховка набирає чинності із зазначеної в полісі дати початку дії, але не раніше ніж наступного дня після оформлення договору. Продовжити Зелену карту можна також онлайн навіть перебуваючи за межами України.