Як вибрати шліфмашину для різних видів робіт?

Шліфувальна машина – це електроінструмент, який використовується для полірування та шліфування різних поверхонь, наприклад, з каменю, металу, дерева, пластмаси та ін. Також цим інструментом ріжуть мармур, шифер, цеглу та видаляють іржу. Різні моделі мають суттєві відмінності. Сьогодні ми розберемо як вибрати шліфмашину, яка підходила б під усі вимоги.

Тип інструменту

шліфмашинка

Ця характеристика визначає основне призначення шліфувальної машини та допомагає визначити, який саме інструмент необхідний для ваших потреб. Отже, за типом виділяють:

 • Вібраційні шліфмашини полірують плоскі поверхні з каменю, деревини, металу. Чим більше за розміром м’яка підошва інструменту, тим швидше, а й грубіше відбуватиметься робота.
 • Шліфувальні машини Дельта необхідні обробки важкодоступних місць, наприклад, меблів, віконних рам, поручнів сходів. Вони мають малий розмір і зовні схожі на праску.
 • Шліфувальна машина Жираф призначена для полірування та чищення стін. Особливо добре підходить для роботи з гіпсокартоном.
 • Стрічкові шліфмашини необхідні для глибокого шліфування поверхонь. Їх використовують для видалення товстого шару фарби або для шліфування шпаклюваних поверхонь.
 • Багатофункціональні шліфувальні машини поєднують у собі можливості стрічкових, прямих, вібраційних, щіткових та ексцентрикових. Спеціальні насадки дають змогу використовувати цей тип для різних робіт.
 • Полірувальні шліфувальні машини потрібні для полірування поверхонь і тонкої обробки автомобільних деталей. Мають малу швидкість обертання порівняно з рештою шліфувальних машин.
 • Пряма шліфувальна машина вважається найбільш маневреною та підходить для фінальної обробки важкодоступних поверхонь.
 • Кутові шліфувальні машини або болгарки – найпоширеніший вид. Ці машини служать для різання, чищення та шліфування різних деталей з бетону, металу та каменю. Побутові моделі мають низьку потужність, і використовувати їх рекомендується не більше 4-х годин на день.
 • Щіточна шліфувальна машина служить для видалення фарби з металевих і дерев’яних поверхонь. Підходить для роботи з паркетом та дерев’яними виробами.
 • Ексцентрикові шліфувальні машини є найбільш ефективними, можуть працювати з вигнутими поверхнями. Більшість моделей цього типу мають дуже корисну функцію відведення пилу.

Діаметр диска

шліфувальна машинка

Ціна на машину залежить також від цієї характеристики. Вважається, що інструменти з діаметром диска до 125 мм це побутові варіанти. З їх допомогою можна знімати фарбу та іржу з поверхонь. Таким диском не вдасться розрізати бетон чи інший масивний предмет.

Діаметр диска від 180 мм відноситься до професійних інструментів, які мають більшу потужність. Такими машинами можна різати камінь, асфальт та цеглу. Але недоцільно вибирати цей інструмент, якщо потрібно буде різати плитку або лист заліза. Для цього краще взяти менш потужний варіант.

Тип живлення

вибрати шліфувальну машину

Ця характеристика визначає тип живлення, завдяки якому інструмент працюватиме. Шліфувальні машини працюють від:

 • Акумулятор. У цьому випадку немає потреби у підключенні машини до мережі, вона працює автономно.
 • Мережі. Це означає, що при транспортуванні не потрібно перевозити з собою компресор, оскільки машини працюють від електромережі.
 • Пневмо. Часто купуються для роботи в майстернях, де можна розмістити пневматичне обладнання, яке заощаджує електроенергію.

Всі шліфувальні машини, крім болгарки, призначені для вузької спеціалізації та дуже рідко застосовуються для домашніх робіт. Тому їх варто купувати лише у тому випадку, якщо заробляти за допомогою цього інструменту.