На сьогоднішній день у магазинах представлений величезний асортимент олив для двигуна. Можливо, ви чули позначення, такі як олива САЕ 10 в 40, але що вони означають? Розуміння, яка олива підходить для вашого автомобіля – це ключ до надійної роботи авто та його довговічності. Давайте розберемося, як читати маркування на упаковці оливи та як правильно вибирати її для свого транспортного засобу.
Різноманітність типів моторних олив
Перше позначення, яке нам зустрінеться на коробці – це тип оливи. Їх ділять на три групи:
- Мінеральні. Основа складу – нафта. Головний їх плюс – доступна ціна, але такий вид оливи має властивості руйнуватися при високих температурах та інтенсивних навантаженнях.
- Напівсинтетичні оливи. Це змішаний склад із мінеральних та синтетичних речовин. На порядок краще за продуктивністю порівняно з мінеральними, але й ціна вища.
- Синтетичні. Ці оливи результат сполуки хімічних речовин. Їм не страшні різкі перепади температур та екстремальні погодні умови, витримують будь-який темп їзди та підходять для будь-якого транспорту. Коштують дорожче за всіх інших, але й служать набагато довше. Цю оливу рідше треба заливати.
Основні технічні характеристики машинної оливи
Розібравшись із типами, перейдемо до інших важливих параметрів оливи. Вони вказуються в абревіатурі товару та розуміючи, як читається код, можна вибрати потрібний склад за пару секунд.
Отже, найважливіші характеристики:
- В’язкість. Це плинність та агрегатний стан оливи при негативних та позитивних температурах. Вказується на етикетці літерами та цифрами. Повернемося до нашого прикладу оливи10В 40. Позначення 10 В (іноді 10 w) вказує в’язкість при низькій температурі, де латинська буква W (В кирилицею) означає Winter (зима). Якщо цифра низька, це означає, що олива добре працює при морозі. А ось значення 40 показує, яка в’язкість буде у оливи у спеку.
Для наочності публікуємо фото:
- Температура роботи. Ця характеристика показує, для якого клімату випускається олива та для роботи в яких температурах.
- Продуктивність. Ми вже вказували вище, що універсальна олива для будь-якого типу продуктивності – це синтетична. Більшість покупців намагаються купити саме її.
Вибір оливи для вашого автомобіля
Найперевіреніший спосіб знайти правильну оливу для машини – це порадитися з продавцем консультантом магазину авто товарів. Ну а якщо такої можливості немає, слідуємо таким рекомендаціям:
- Рекомендації заводу-виробника. У посібнику з експлуатації авто будь-який автоконцерн прописує тип і склад машинної оливи, що рекомендується, а також періодичність його заміни. Пошукайте цей пункт у книзі.
- Погодні умови у вашому регіоні. Вибирайте оливу, яка підходить під погоду у вашій країні. На практиці в магазинах України продаються оливи якраз придатні для використання у наших широтах.
- Тип оливи та її в’язкість. Як ми розбирали вище, безпрограшною буде синтетична олива, якщо звичайно, автоконцерн настійно не рекомендує особливий тип оливи для марки вашого авто.
Вибір правильної оливи для вашого автомобіля допоможе підтримувати її надійність та ефективну роботу. Це також дозволить економити гроші та уникати проблем у майбутньому, забезпечуючи оптимальну роботу вашого автомобіля.