Як вибрати монітор для відеонагляду

Щоб система безпеки була дійсно надійною, потрібно придбати відповідне обладнання. Зокрема, правильно вибрати монітор для відеонагляду, адже саме завдяки йому ви будете бачити все, що відбувається зовні. Але як купити найліпшу модель?

Щоб відповісти на це питання, слід визначитися, якими мають бути підходящі монітори для відеонагляду. Достатньо великого розміру та з продуманим інтерфейсом — для зручності спостереження. Потужними та енергоефективними — для довгого використання. Функціональними, з підтримкою новітніх технологій — для актуальності впродовж наступних років.

Обирайте монітор відповідної діагоналі

Виходьте з того, скільки камер буде працювати у вашій системі безпеки:

  • якщо 1 або 2, діагональ має бути від 7 до 15 дюймів, краще ближче до 15;
  • якщо 4 — то від 15 до 17;
  • 8-9 — 19-22 дюйми;
  • 10, 12 або 16 — 22-40;
  • більше 20 — від 32 дюймів і ширша.
монітор для відеонагляду

Така діагональ дозволить розмістити на одному екрані картинку з усіх камер одразу, при цьому кожна з них буде достатньо чіткою. Але останнє — тільки в тому випадку, якщо роздільна здатність монітору така ж, як у пристроїв відеофіксації, або вища. Добре, що сьогодні є моделі, здатні відтворювати зображення навіть у якості Ultra HD (4K). 

Важливим показником є й частота оновлення: що вона менша, то частіше мерехтить картинка й, відповідно, швидше втомлюються очі спостерігача. Достатньо зручним вважається показник у 55-60 Гц, сучасним — у 85-100.

Монітори із зовнішнім блоком живлення

Вони менше перегріваються, що значно подовжує строк їхньої експлуатації. Скорочення виділення тепла за рахунок зовнішнього блоку живлення також підвищує енергоефективність монітора для відеоспостереження. 

Орієнтуйтеся на споживану потужність 

Супутні витрати завжди мають значення. З огляду на них, більш економічними є обладнання з LED-дисплеєм. Світлодіодні пристрої банально дешевші в експлуатації, ніж рідкокристалічні (з аналогічними робочими параметрами), з часом вже доведено, що вони споживають на 30-46% менше енергії. Різниця — це гроші, які краще відразу витратити на вдосконалення системи безпеки. 

монітори для відеонагляду

Що багатший інтерфейс монітора, то краще

Це пристрій, який з’єднується з відеореєстратором (камерою). Тому завжди зручно, коли у нього є декілька навіть не входів, а варіантів підключення. Наприклад, інтерфейс передбачає не один роз’єм, а відразу 2 або 3:

  • VGA — є майже у всіх;
  • HDMA — для передачі зображення високої якості;
  • DVI — зустрічається не завжди, але в будь-якому випадку є непоганою альтернативою;
  • BNC — вже морально застарів, проте зайвим теж не буде.

До слова, завжди є сенс купляти монітор з підтримкою нових технологій, наприклад 4К чи OLED, навіть якщо він коштує трохи дорожче за інші моделі. Більше шансів, що він залишатиметься актуальним і через кілька років.