Затишна квартира або власний будинок, де приємно, комфортно знаходитись, виконаний у гармонійному дизайні мрія кожної родини. Практика показує, що використання максимально природних, натуральних матеріалів, або їх наближеної імітації створює додатковий комфорт. Тому покласти ламінат, ціна якого варіюється в залежності від класу, виробника та особливостей дизайну, вирішують господарі, які піклуються про свій дім.
Основи правильної технології
Якщо хочете, аби покриття для підлоги від https://terasa.in.ua/ прослужило довго, відповідало заявленим характеристикам, необхідно чітко дотримуватись правил у процесі вкладання дошок:
- Ламінат не можна укладати на теплу підлогу, яка працює на технології підігріву води;
- Поверхня має бути рівною. Допустимі похибки – 1-2мм на 1 метр погонний;
- Для того, щоб сировина набула температури та рівня вологості приміщення, де вона потім буде знаходитись, коробки вносять, не відкривають, кладуть по центру приміщення. Температура – від 15 до 30 градусів, рівень вологи не повинен перевищувати відмітку 70% та бути не меншим за 40%. Так матеріал залишають на 2 доби;
- Згідно природних властивостей, дошки можуть розбухати та зсихатись в процесі експлуатації, тому від стіни до ламінату залишають 8-10 мм запасу. В процесі монтажу встановлюють спеціальні клини;
- Для того, щоб згладити нерівності, забезпечити м’який хід покриття, під ламінат настилають спеціальну підкладку. Вона розташовується в стик та склеюється спеціальним монтажним скотчем;
- Вибір сторони нижнього покриття залежить від його типу. Ламінат потрібно вкладати тільки на гладеньку сторону або ту, що вкрита фольгою.
Варіанти розкладки
Якісний ламінат досить просто розташовувати, особливо, якщо є мінімальні навички у цій справі. Та варто приділити увагу ознайомленню з правильною механікою, це допоможе уникнути багатьох помилок, псування матеріалу. Пам’ятайте: одну-дві дошки докупити окремо ви не зможете, доведеться придбати цілу коробку, яку потім буде нікуди діти, витратити «гроші на вітер».
На початку потрібно створити попередній план приміщення на аркуші паперу, проставивши всі розміри. Це допоможе уявити загальну конструкцію. За допомогою схеми можна визначити кількість необхідного матеріалу. За можливості варто придбати невеличкий запас.
Стосовно способів, можна обрати наступний:
- Вздовж кімнати;
- Поперек;
- По діагоналі;
- Ялинкою на кшталт паркету;
- Шаховий;
- З розбіжністю (імітація хаосу за допомогою дощичок різного кольору та довжини);
- Палубний
Що б ви не обрали, запорука якісної роботи – суворе дотримання технологій як самого вкладання ламінату, так і всіх підготовчих етапів. Для того, щоб не зіпсувати матеріал, варто запросити професіоналів.