Є два шляхи: приготувати сніданок ввечері й розігріти чи встати раніше й порадувати себе свіжою стравою. Не снідати — точно не варіант, якщо хочете бути здоровими, насиченими енергією й силами весь день. Замовлення їжі в Києві від !FEST доставка — чудове рішення для сніданків, обідів і посиденьок з друзями.
А коли є натхнення почати день із сніданків власного приготування, зберігайте ці страви з мінімум клопотів і максимальною користю!
6 ідей простих і корисних сніданків
- Омлет пуляр. Пишний, повітряний омлет легко готувати: треба відокремити білки й жовтки, білки збити до піків. На сковороду спочатку вилити жовтки з ложкою молока, посмажити 40-60 секунд, зверху треба акуратно викласти білки й накрити кришкою. Готуйте на повільному вогні 7-10 хв.
- Гранола. Але не готова з супермаркету з підсолоджувачами й цукром. Варто заготувати самостійно: візьміть будь-яку вівсянку, горіхи, насіння, сухофрукти (натуральні, без цукру), можна додати трохи меду і кориці. Усе це розподіліть на деко рівномірним шаром і запікайте у духовці при 180°C 10 хв, кілька разів перемішуючи. Коли гранола стане золотистою, перекладіть у банку. Додавайте до йогуртів, молока замість сухих сніданків.
- Шакшука. Це яєчня з помідорами, солодким перцем, цибулею та спеціями (зіра, часник). Обсмажуєте овочі, тоді вбиваєте яйця і готуєте під кришкою.
- Сирники з цільнозерновим борошном. На 200 г сухого домашнього сиру візьміть 50 г борошна, 1 яйце, 1 ч.л. цукру, дрібку солі. Усе змішайте, обсмажте кілька хвилин з обох боків, а потім накрийте кришкою або поставте в духовку на 10 хв.
- Швидка й корисна вівсянка. Увечері залийте вівсянку (можна ще додати насіння льону) молоком на всю ніч. Вранці просто розігрійте.
- Цільнозерновий хліб з авокадо та помідором. Авокадо збризніть лимоном, розімніть, додайте нарізаний помідор, а зверху можна покласти нарізане варене яйце.
До сирників чи вафель не забудьте додати сезонні або заморожені фрукти, а до інших страв — овочі.
Цікаві ідеї, щоб зробити сніданок улюбленим прийомом їжі
Простими стравами для сніданку будуть і оладки, млинці, сендвічі. Лишень обирайте для приготування цільнозернове, рисове чи вівсяне борошно.
Популярними стали й швидкі мікси у банках. Основа — кіноа, кус-кус, насіння льону, які треба покласти на дно банки. Потім додаєте листя салату (фрізе, латук тощо), білок (рибу, яйця, нежирне приготовлене м’ясо) та овочі (огірки, помідорки чері, перець, морква, селера).
Можна заготувати сніданки на всю родину на кілька днів: лише дістаєте банку, додаєте заправку, струшуєте і смакуєте. Так само можна підготувати чіа-пудинг: в банку або миску насипати насіння чіа та залити молоком, лишити наніч.
Готуйте смачні й красиві сніданки щодня або замовляйте готові страви. Гарантовано отримаєте більше сил для нових звершень!