Як не помилитися при виборі теплообмінника?

В теплообміннику передача теплоти відбувається від гарячого теплоносія до холодного (той, що нагрівається). У такому випадку в пристрої носіями можуть виступати пари, гази або рідина. Апаратура має різне призначення, залежно від якого теплообмінник використовується або як нагрівач, або як охолоджувач. 

Загальні рекомендації при виборі теплообмінника

Подібна апаратура часто підлягає покращенню для виконання конкретних задач, тому заміна теплообмінника з метою модернізації – звична справа для багатьох підприємств. Конструкція пристрою залежить від умов робочих процесів. Для оптимізації проводиться її розрахунок, при якому порівнюються техніко-економічні показники кількох установок або приймають рішення на основі визначених критеріїв.

теплообмінник

Для того, щоб підібрати оптимальний варіант теплообмінника, варто дотримуватися загальних рекомендацій:

  • секційний теплообмінник – найкращий варіант для систем з однорідними робочими середовищами (рідина-рідина, газ-газ);
  • для гетерогенних систем краще обирати апарати з подачею пари безпосередньо в міжтрубний простір;
  • при невеликій продуктивності варто звернути увагу на занурювальний, зрошувальний або сорочковий теплообмінник;
  • для пересувних теплових установок з високою ефективністю процесу оптимальним виявиться пластинчастий теплообмінник;
  • встановлюючи кожухотрубне обладнання, слід мати на увазі, що чим менше діаметр труб, тим складніше відбувається процес очищення апарата і вища швидкість забруднення робочої поверхні.

В будь-яких системах варто надавати перевагу найпростішим конструкціям теплообмінника. Ускладнені установки слід встановлювати лише в тих випадках, коли без них неможливо обійтися.

Як підібрати теплообмінник?

теплообмінник заміна

Встановлення теплообмінного апарату в системі опалення дозволяє створити незалежне теплопостачання. Щоб пристрій дійсно оптимально виконував свою головну функцію, варто обирати моделі, відштовхуючись від певних критеріїв. Перший – задачі та сфера використання. При виборі пристрою варто визначитися з середовищем (нагрівання, охолодження) та місцем застосування (підігрів басейну, опалення котеджу тощо). Другий критерій – технічні параметри.

  • Тип середовища та його температура на вході та виході. Чим агресивніша речовина, тим міцнішою має бути конструкція теплообмінного пристрою.
  • Втрата тиску. Від цього показника буде залежати ціна апарату.
  • Максимальні робочі температури. Чим вищі ці параметри, тим більш міцними та стійкими повинні бути внутрішні елементи та матеріали конструкції.
  • Теплові навантаження.

На основі наявних параметрів необхідно зробити розрахунки за формулами. Щоб не заплутатись у цифрах і розрахувати все правильно, варто звернутися до спеціалістів, які допоможуть підібрати оптимальний варіант теплообмінника.