Що потрібно знати при виборі підручників та книжок?

Як би не розвивались сьогодні цифрові технології у всьому світі, а діти не обожнювали планшети та телефони з грудного віку, ніщо поки не здатне замінити паперові екземпляри. Тримати в руках книжки, посібники. Перегортати сторінки, переписувати з них важливу інформацію досі залишається ефективним методом засвоєння знань. Ви можете купити книжки для школи в Openbook та бути впевненими у їхній якості та відповідності стандартам навчання.

Підручники, посібники в залежності від класів

підручники для школи

Кожна ступінь навчання – це не просто певний обсяг знань, які потрібно засвоїти, закріпити на практиці, а й особливості, що враховуються авторами, видавцями при викладанні матеріалу:

  • Молодші класи. Варто пам’ятати, що вступ до школи, перші місяці та навіть перші пара років навчання – сильний стрес для дитини. Вона більшу частину дня оточена незнайомими людьми, атмосферою, легко відволікається, їй складно зібрати увагу та приділити її вивченню предмету. Потрібно донести думку. Що навчатись не складно, весело та приємно, але потрібно багато терпіння, довіри до батьків та вчителів. Тому якісні підручники вкрай важливі, вони допоможуть зрозуміти, що школа, книжки – цікавий та яскравий шлях до нових знань;
  • Середні класи – це необхідна база, яка допоможе підготуватись до подальшого вибору того, чим людина захоче займатись, присвятить життя. Період припадає на підлітковий вік, коли навчатись стає важко, але вже з інших причин.  До них відносяться фізіологічні, соціальні, емоційні, психологічні та інші. Пошук хиткого балансу між переживаннями та навчанням – важлива справа. Підручники стають більш серйозними, обсяги інформації збільшуються у декілька разів, тому важливо, аби вона була правильно сформована, мала структуру, легко було виділити найголовніше. Факти викладаються таким чином, аби мати більш практичне значення, підтримуючи загальну цікавість учнів до предмету;
  • Старший шкільний вік – час, коли кожен повинен вирішити для себе, в якому напрямку буде розвиватись далі, який предмет, справа, професія стануть майбутнім. Картина світу набуває конкретних обрисів, а сам школяр вже добре володіє навичками комунікації та пізнавальної діяльності. Необхідно, щоб за допомогою підручників учень не тільки поповнював власну базу знань, а й мотивувався на додаткові пошуки, більш глибоке занурення в тему. В цей період підлітки починають використовувати додаткові посібники, матеріали, інтерактивні методи навчання, котрі допомагають краще зрозуміти, засвоїти тему.

Важливо пам’ятати, що на державному рівні існують певні стандарти, перелік рекомендованих та дозволених для використання підручників, додаткових матеріалів, слід орієнтуватись перш за все на нього, аби дотримуватись шкільної навчальної програми.