НАВС України бере початок своєї історії від 1921 року. Тоді розпочали свою роботу «Курси міліціонерів Харківської губернаторської міліції». У 1925 році курси були перейменовані на «Всеукраїнську школу міліції та кримінального розшуку» і були передислоковані з Харкова до Києва.
«Національний» статус НАВС набула у 1996 році указом президента країни. У 2005 році навчальний заклад набув статусу ВНЗ завдяки реорганізації процесу освіти в Україні. У 2010 році університет став академією із збереженням національного статусу.
Національна академія внутрішніх справ та її структура
На базі Національної академії внутрішніх справ функціонує 6 інститутів, 1 факультет, 18 кафедр. До структури НАВС входять також Юридичний ліцей ім. Я. Кондратьєва та науково-тренувальне відділення домедичної підготовки.
Інститути:
- 3 Науково-дослідні інститути
- Науково-дослідний інститут заочного та дистанційного навчання.
- Інститут підготовки керівних кадрів та підвищення кваліфікації.
Факультети:
- Прикарпатський факультет – розташований у м. Івано-Франківську, спеціалізується на підготовці студентів за 3 напрямками (правоохоронна діяльність для кримінальної поліції, право, правоохоронна діяльність для загонів превентивних заходів).
Загальноакадемічні кафедри:
- Історії держави та права.
- Конституційного права та прав людини.
- Теорії держави та права.
- Поліцейське право.
- Громадського управління та адміністрування.
- Кримінальний процес.
- Кримінальне право.
- Криміналістики та судової медицини.
- Правовий лінгвістики.
- Цивільно-правових дисциплін.
- Філософії права та юридичної логіки.
- Оперативно-розшукову діяльність.
- Військова підготовка.
- Спеціальна фізична підготовка.
- Економічної безпеки та фінансових розслідувань.
- Юридичній психології.
- Вогневої підготовки.
Усі учні мають можливість вступити на Військову кафедру та отримати офіцерське звання та базову підготовку. На очній та заочних формах навчання НАВС щорічно навчаються близько 15 тис. слухачів, курсантів та студентів. Академія є базовим вузом для підготовки правоохоронних органів України.
Умови надходження
Надходження до НАВС відбувається на конкурсній основі на бюджет на замовлення держави та на контрактній підставі. Майбутні студенти мають заповнити анкету кандидата на вступ до академії, скласти на загальнонаціональний тест. Мінімальний прохідний бал для вступу на контракт дорівнює 120. Середній бал вступників дорівнює 144.
Вартість навчання у НАВС
Вартість навчання за семестр на денній формі навчання коливається від 11 000 за ступінь бакалавра до 17 000 гривень за магістратуру. Заочна форма навчання коштує від 6500 гривень до 12500, залежно від наукового ступеня та обраної кафедри.
Також діють фінансові умови для здобуття ступеня доктора наук – 26 000 для заочної форми, 29 000 для денної форми навчання.
Анкету майбутнього курсанта можна заповнити на офіційному сайті НАВС.
Корисна інформація
Для студентів функціонують 3 гуртожитки:
- гуртожиток №2 – вул. Ушинського, 34А;
- гуртожиток №4 – вул. Святослава Хороброго 9;
- гуртожиток №6 – вул. Ірини Бекешкіної 3.
Приймальна комісія академії розташована за адресою: м. Київ, пл. Солом’янська 1.
Контактні телефони приймальної комісії: (044) 520-06-66, (068) 354-42-54.