Генеральний підряд як розумна організація будівельних робіт

Для того щоб успішно та якісно виконати будь-які будівельно-монтажні чи ремонтні роботи, потрібна не тільки майстерність, а й тісна взаємодія всіх виконавців. Як правило, під час зведення будь-якого об’єкта виконуються комплексні будівельні роботи. Це і складання кошторисної документації, і копання котлованів, і прокладання кабелів, і багато іншого. А надаються всі ці послуги різними фірмами.

Щоб скоординувати роботу різних субпідрядників, необхідно найняти висококласних фахівців та витратити багато часу та зусиль. Єдиний спосіб уникнути турбот, втрат часу та фінансів – це укласти зі спеціалізованою компанією договір генерального підряду.

Хто такий генпідрядник

будівельні роботи

Генеральний підрядник – це організація, яка нестиме відповідальність за виконання всіх будівельних робіт, обумовлених у договорі. Компанія, що надає послуги генпідряду, візьме на себе всі роботи з організації будівельних та монтажних робіт. До функцій генерального підрядника входить розробка бюджету будівництва, управління постачанням, дотримання санітарних норм.

Витрата виділених на будівництво фінансів ведеться раціонально, замовник у будь-який момент може бачити, на що витрачені кошти та в якому розмірі. Це дозволяє уникнути зайвих витрат і перевитрат бюджету, вбереже від найму несумлінних субпідрядників. Генеральний підрядник проводить триступінчастий контроль якості виконуваних робіт. У першому етапі здійснюється контроль підготовчих операцій, на другому – саме будівництво, а на третьому – контроль якості результатів.

Що входить до послуг генерального підряду

Генеральний підряд

Послуги, що надаються генеральним підрядником, включають:

  • Ревізію будівельного майданчика, оцінку її стану та придатності до зведення споруди.
  • Наймання спеціалізованих бригад, майстрів або робітників.
  • Контроль якості, авторський нагляд за виконуваними субпідрядниками роботами.
  • Забезпечення працівників необхідними засобами захисту та умовами безпечної роботи.
  • Розробку графіка робіт та контроль за його дотриманням.
  • Постачання, зберігання та видачу будматеріалів.
  • Підготовку комплекту всієї необхідної документації, починаючи з локальних кошторисів та закінчуючи здавальною документацією.
  • Дотримання екологічних норм, передбачених законодавством.
  • Взаємодія з державними контролюючими органами та технічним наглядом.
  • Введення об’єкта в експлуатацію.

Компанії, що надають послуги генерального підряду, мають величезний досвід підготовки, оформлення та підписання всієї необхідної для здачі будинку в експлуатацію документації. Це істотно скорочує терміни здачі об’єкта, дозволяє уникнути бюрократичної тяганини і прискорює процес введення споруди в експлуатацію.

Вартість послуг генпідрядних організацій досить велика, але вона окупається з лишком тим, що немає необхідності самостійно контролювати процес монтажу та будівництва, наймати бригади робітників, нести фінансову відповідальність за помилки та промахи.