Регулярний полив необхідний будь-якій дачній ділянці. Навіть якщо на дачі практично нічого не росте, все одно потрібно забезпечувати водою дерева та газон, щоб підтримувати їхній презентабельний вигляд. Необхідно при цьому визначитися із системою поливу, у складі якої може бути той чи інший варіант дощувачів. У порівнянні з поливом зі шланга таке зрошення ефективніше, тому що вся робота здійснюється автоматично і не потребує великих витрат часу.
Які види приладів зараз використовують для поливу?
Автоматичний полив стає все більш популярним серед садівників, адже він економить час, воду та забезпечує оптимальний рівень зволоження для ваших рослин.
Серед доступного асортименту варто відзначити такі різновиди пристроїв:
- Віялові – висуваються із землі, але не обертаються, забезпечуючи розкид води в радіусі 3-6 м;
- Роторні – висуваються із землі з можливістю їх повертання, викидаючи воду на відстань 4-7 м;
- Зонтичні – забезпечують розкид води в радіусі 6-20 м;
- Осцилюючі – не здатні висуватися;
- Імпульсні – аналогічні попередньому виду.
Вибираючи відповідну модель, слід керуватися висотою розпилення води та розмірами ділянки. Певну перешкоду для поливу можуть створювати дерева, тому при їх наявності рекомендується використовувати крапельне зрошення.
Який полив краще для різних ділянок?
Уздовж доріжок використовують переважно віяловий тип установок, який чудовий тим, що дозволяє тримати стежки сухими. Особливою зручністю роботи, як вважають багато споживачів, відрізняються форсунки. Якщо один такий пристрій засмічився, його можна легко зняти і прочистити.
Дуже добрі також роторні дощувачі. Але слід враховувати, що вони обов’язково мають комплектуватись фільтром. В іншому випадку при попаданні в дощувач сміття він може швидко вийти з ладу. Конструкція роторних дощувачів включає в себе спеціальну головку, що обертається. Це дуже зручно, коли потрібно охопити територію великої площі. По дальності поливу роторні дощувачі значно перевершують аналогічні статичні прилади. Воду вони здатні викидати на відстань до 15 м. Швидкість руху потужного струменя досить велика, тому роторні дощувачі слід розміщувати в саду, на газоні або в місцях, де немає дуже ніжних або слабких рослин.
Багатоструменеві форсунки на відміну від роторних дощувачів ідеально підходять для поливу ніжних рослин. Крім великої дальності поливу, вони відрізняються стійкістю до поривів вітру та нездатністю ушкоджувати пелюстки квітів. В останньому форсунки значно перевершують роторні установки, завдяки чому вони забезпечують м’якіший полив. Такі прилади не розмивають землю, що дозволяє підтримувати естетичність газону чи клумби.
Вибираючи дощовик, слід уточнити, на яку відстань він здатний викидати воду.
Чим більша потужність пристрою, тим більше він споживає води. Тому роторні дощовики не можна назвати економічним обладнанням. Звертати увагу варто також на те, як здійснюється розбризкування води – пилом або струменем. На витрату води та дальність поливу впливає показник робочого тиску.
Під час монтажу автоматичного поливу https://poliv.ua/avtomatychnyi-polyv-pid-kliuch/ фахівці підберуть оптимальні типи дощувачів для кожної зони вашої ділянки, а також налаштують систему для максимально ефективного та економного поливу.
З огляду на все вищесказане можна з упевненістю стверджувати, що перевагу варто віддавати або форсункам, або роторним дощувальникам. З ними полив дачної ділянки буде найякіснішим та найефективнішим.