Друк креслень та іншої документації різних форматів

Виготовлення технічної документації потребує максимальної точності та відповідності макету. Широкоформатні креслення використовуються у багатьох галузях:

  • Архітектура;
  • Дизайн приміщень та ландшафтів;
  • Геодезія;
  • Проектування різноманітних станків, промислових агрегатів, тощо.

Креслення на друк здають як тут як професійні майстри, так і студенти технічних напрямків у вузах у межах своєї навчальної діяльності. Але для всіх важлива їхня якість:

  • Чітке промалювання кожної лінії та елемента;
  • Точна передача кольорів при кольоровому друці;
  • Дотримання масштабів та особливостей макету;
  • Наявність програмного забезпечення, яке правильно відображатиме зроблений макет, не викликатиме спотворення, накладання елементів чи інших неточностей.

Тож далі ми розкажемо про усі нюанси, як потрібно знати перед тим, як друкувати документацію технічного характеру.

друк креслень

Види матеріалу-основи

Для друку технічної документації використовують спеціальний інженерний папір. Він відрізняється щільністю, гладкістю, ідеально білим кольором, що забезпечує високу чіткість зображень. Такий папір може бути різної щільності від 80 мг/м² до 150 мг/м². інженерний друк необхідний для виготовлення оригіналів документації: архітектурних проектів, планів, схем, тощо.

Також друк креслень у місті Київ виконують на офсетному папері – ця послуга поширена серед студентів, а також тоді, коли потрібно виготовити чорнову документацію, на якій ще можливе внесення певних корективів. Нанесення креслень на офсетному папері коштує дешевше, ніж друк на ватмані.

Калька – це майже прозорий вид основи, що використовується для створення кількашарових графіків, схем, тощо. Наприклад, коли потрібне проектування інтер’єру, з урахуванням підключення усіх комунікацій. Схему комунікацій друкують на кальці і при накладання на креслення видно їхнє розміщення.

На етапі вибору матеріалу обирають і потрібний формат. Креслення А2 – найпоширеніші, але можливі і менші формати – А3, А4 або більші – А1.

типографія

Фальцювання: що це і навіщо потрібно?

Великі креслення та візуалізації потребують складання до зручного формату для зберігання – зазвичай до А4. До технічної документації є низка вимог щодо фальцювання (складання), тож важливо, щоб типографія, яка виконує друк, мала ще й спеціальну техніку для цього та виконувала фальцювання відповідно до чинних вимог.

Фальцювання можливе з корінцем для зшивання на пружину або без нього – для зручного зберігання.

Відсоток заливки

Процент заливки – важливий параметр під час друку:

  • До 10% – це креслення, де переважну більшість площі займають лінії;
  • Понад 50% – технічна документація містить зображення чи графічні елементи. Чим вище відсоток – тим їх більше.

Цей показник впливає на вартість та вид друку, вибір паперової основи.

Якщо вам важлива висока якість друку креслень та оперативність виконання роботи – рекомендуємо звернутися у типографію Спектра.