Після перенесеної операції в організмі домашнього улюбленця відбуваються зміни. Ветеринари рекомендують переглянути раціон вихованця, щоб той не набирав ваги через гормональне тло, що змінилося. Якщо до стерилізації кішка їла натуральну їжу, ви можете продовжувати годувати її так само, тільки з контролем дози. Ну а якщо ваша кішечка звикла до збалансованих покупних кормів, потрібно переглянути його склад та купити сухий корм для стерилізованих кішок https://zoodom.ua/uk/pl-koshki_korm_i_lakomstva_sukhoi_korm/al-naznachenie__dlia_sterilizovannykh-koshki, благо сьогодні немає проблем із їх вибором.
Чому після стерилізації кішки набирають вагу?
Якщо максимально просто пояснити причину набору зайвої ваги у котів – це зниження активності, сповільнений метаболізм та підвищений апетит. Тварина стає лінивою, їй не потрібно витрачати енергію на пошук партнера, а зайва пасивність навіть при доопераційній нормі їжі призводить до ожиріння. По-іншому: кіт їсть так само, але рухається менше. Вихованець випрошуватиме їжу і, якщо ви цього потуратимете, то незабаром форми улюбленця округлятимуться.
Здавалося б, що такого в милому кругленькому котику, що постійно лежить на дивані? Проблема насправді дуже серйозна. Що може очікувати кота:
- Проблеми з нирками та сечовим міхуром. Коти не мітять територію (їм вже це не треба), звідси йде застій сечі та рідкісне сечовипускання.
- Судинні та серцеві захворювання.
- Шкірні висипання, лущення до часткового випадання вовни.
- Кісткові хвороби, артрити, порушення суглобах.
За статистикою самці частіше схильні до проблем через надмірну вагу, ніж самки. Для недопущення ускладнень після операції господареві тварини потрібно задуматися про перегляд харчування з урахуванням БЖУ та добового коларажу.
Чим відрізняється корм для стерилізованих кішок від звичайного?
Для тих, хто надає перевагу «натуралці» для свого вихованця, норму годівлі розписує ветеринар. Лікар дає рекомендації щодо складу та частоти харчування. Жодного жирного м’яса, додаються овочі, крупи і обов’язково вітаміни.
Набагато простіше годувати кота спеціальним складом для стерилізованих кішок. Виробники включають в дієту білок, необхідну добову кількість вітамінів і мінералів. Сам корм менш калорійний, але при цьому кіт наїдається і отримує збалансований склад, необхідний підтримки форми та активності.
Якого виробника вибрати?
Хороша новина – такий корм є практично у кожної марки, яка випускає продукцію для тварин. Якщо ви багато років купуєте один і той же бренд, запитайте у консультанта, які пропозиції для котів після стерилізації є.
На сьогодні ТОП 10 кормів для кішок після стерилізації виглядає так:
- Корм для котів Роял Канін з розбивкою за віком та вагою.
- Purina One з лососем.
- Almo Nature.
- Brit Care GF Sterilized.
- Exclusion Cat Sterilized.
- Josera NATURELLE беззерновий.
- Farmina з різними смаковими добавками.
- Італійський корм Exclusion.
- Carnilove з ягняти.
- Чеська Profine.
Іноді корм для стерилізованих котів може коштувати трохи дорожче, ніж звичайно. Але це завжди так. Якщо ви купуєте оптом або у великих пачках по 5-10 кг, підсумкова ціна за кг виходить досить привабливою. У магазині «Зоодом Бегемот» ви знайдете багато позицій в економних максі коробках. Крім того, Зоодом практично завжди виставляє акційні пропозиції і купити преміальний корм тут можна зі знижкою до 50%. І, звичайно, магазин відправляє корми поштовими операторами по всій Україні.
Турбота про стерилізований вихованець – це зовсім не складно. Головне, правильно підібрати харчування та робити покупки у перевірених магазинах з гарантією оригінальності зоотоварів.