100 гривень не межа? За скільки можна купити гречку в Києві

Стратегічно важлива крупа пропадає із полиць магазину. Де сьогодні можна купити гречку в Києві та скільки коштує 1 кг у різних торгівельних точках.

Буквально у березні за 1 кг гречаної крупи просили трохи більше ніж 45 гривень. Але через російську агресію почалися проблеми з імпортом гречки. Справа дійшла до того, що на початку червня ціна на крупу перевищила 100 гривень.

Чому дорожчає гречка?

Справа в тому, що українські виробники можуть забезпечити 80% загального споживання гречки у країні. Близько 20% щорічно ми купували у країни-сусідки. Зі зрозумілих причин зараз це неможливо. Частину імпорту ми отримували із Казахстану. Казахською гречкою, наприклад, торгував “Сільпо”. Цього літа логістика обірвана. Залишається чекати на новий врожай.

Загалом за рік українці з’їдають 120 000 тонн гречки. З настанням військових дій наші співгромадяни почали змітати з полиць крупи та робити стратегічні запаси. Купити гречку у Києві в перший місяць війни був той ще квест. Якщо вона і з’являлася, то її розбирали буквально за лічені години.

У результаті врожай 2021 року ми скупили, а новий доводиться чекати. Складські рештки до Києва везуть із західної України. Додаємо до ціни дороге транспортне обслуговування. Отримуємо суму близьку до 100 гривень.

Чи буде ще зростання? За скільки можна буде купити гречку у Києві

Прогноз щодо ціни на гречану крупу є досить оптимістичний. За підрахунком на початок літа по гречку засіяно 57 тисяч гектарів. Це більше ніж 3/4 торішніх полів. Після збирання врожаю ціна на гречку в Україні впаде. Але чи зможе виробник утримати ціну — невідомо.

Швидше за все, дефіциту з гречкою в Україні не уникнути. Восени це буде непомітно. Зростання цін може розпочатися після нового 2023 року.

Ну а поки що в супермаркетах ціни на розважний продукт коливаються в межах 75-90 грн/кг. На ринках Києва крупа на вагу продається за ціною 90-100 гривень. Пачка гречки у 400 грам коштує близько 50 гривень.